Piłka ręczna. Hamburg chce Michaela Bieglera. Czy związek się zgodzi

Trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Michael Biegler zostanie nowym szkoleniowcem HSV Hamburg. Czy na rok przed mistrzostwami Europy nad Wisłą na łączenie tych funkcji zgodzi się narodowy związek.


Taką informację podały TVP i portal reczna.pl. HSV Hamburg to jeden najlepszych klubów świata minionej dekady, zwycięzca m.in. Ligi Mistrzów w 2013 roku w składzie z Marcinem Lijewskim. Graczem HSV był w przeszłości także Krzysztof Lijewski.

W ostatnim czasie klub z Hamburga popadł jednak w ogromne tarapaty finansowe. Władze Bundesligi nie dały mu nawet licencji na grę. Odwołania i poprawa nieco sytuacji w klubie sprawiły, że HSV mógł przystąpić do rozgrywek.

Według TVP i reczna.pl Biegler jest już po słowie z władzami HSV. Szkoleniowiec, który reprezentację Polski przejął po Bogdanie Wencie wiosną 2012 roku, liczy zapewne na możliwość prowadzenia i klubu, i kadry narodowej. Na to jednak musi się zgodzić Związek Piłki Ręcznej w Polsce. W styczniu przyszłego roku w naszym kraju odbędą się mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych.