Ukraina
Brażnyk, Komok - Burka, Ganczew, Kozakiewicz, Krywczykow, Kumogordoski, Mankowski, Ostrouszko, Szewelew, Steciura, Cap, Wasiuk, Wisznewski, Jewdokimow, Żuk
Polska
Szmal, Wichary - Bartczak, Grabarczyk, Jankowski, Jaszka, B.Jurecki, M.Jurecki, Jurkiewicz, Krajewski, Kubisztal, Lijewski, Orzechowski, Paczkowski, Rosiński, Wiśniewski
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych odniosła drugie zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2014 roku w Danii. Biało-czerwoni pokonali w Zaporożu Ukrainę 29:20
Podobnie jak w środowym, wygranym 33:22 pojedynku z Holandią nowy trener - Niemiec Michael Biegler postawił na identyczną pierwszą siódemkę. W bramce stał Sławomir Szmal, na rozegraniu Michał Jurecki, Tomasz Rosiński i Krzysztof Lijewski, na skrzydłach Adam Wiśniewski i Robert Orzechowski oraz na kole Bartosz Jurecki.

Polacy prowadzili od początku meczu. Nieźle grali w ataku pozycyjnym, dobrze funkcjonowała też defensywa. Dopiero jednak po kwadransie udało im się wypracować 2-3 bramkową przewagę (11:9, 13:11), którą powiększyli w końcówce pierwszej połowy.

Po przerwie zespół Bieglera kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie - już w 44. minucie wygrywał 25:16. - Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i nasze zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Zagraliśmy jeszcze lepiej w obronie niż z Holandią [33:22 w środę w Płocku - przyp. red.], ale w ataku było różnie. Rywale grali bardzo długo w ataku pozycyjnym, dlatego cały czas musieliśmy być bardzo skoncentrowani. Najczęściej oddawali rzuty, kiedy sędziowie pokazywali grę pasywną. Każdy z nas dołożył cegiełkę do tej wygranej i jesteśmy zadowoleni z kolejnych dwóch punktów - opowiada Tomasz Rosiński, rozgrywający reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni po tej wygranej pozostali liderem grupy 5. Mają tyle samo punktów co Szwedzi, ale lepszy bilans bramkowy. Skandynawowie niespodziewanie męczyli się na wyjeździe z Holandią i wygrali zaledwie 33:31. Mecz Szwecja - Polska 3-4 kwietnia 2013 roku. Na Euro pojadą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Ukraina - Polska 20:29 (11:17)

Ukraina: Komok - Steciura 5, Burka 3, Ganczew 3, Ostrouszko 3, Mankowski 2, Cap 2, Brażnyk 1, Kumogordoski 1, Kozakiewicz, Krywczykow, Szewelew, Wasiuk, Jewdokimow, Żuk, Wisznewski.

Polska: Szmal, Wichary - M. Jurecki 6, Wiśniewski 5, Orzechowski 4, Jaszka 3, Lijewski 3, Bartczak 2, B. Jurecki 2, Rosiński 2, Jurkiewicz 1, Krajewski 1, Grabarczyk, Jankowski, Kubisztal, Paczkowski.

Przebieg meczu - I połowa: 1:2, 3:3, 4:5, 6:8, 8:9, 9:11, 11:13, 11:17; II połowa: 12:19, 13:20, 15:21, 15:24, 16:25, 19:26, 20:27, 20:29.

Inny mecz grupy 5: Holandia - Szwecja 31:33 (15:17)

1. Polska 2 4 62:42
2. Szwecja 2 4 60:54
3. Holandia 2 0 53:66
4. Ukraina 2 0 43:56