Piłką ręczna. Zarząd PZRP przyjął dymisję Bogdana Wenty

Jak dowiedział się portal Sport.pl zarząd Polskiego Związku Ręcznej Piłki przyjął dymisję trenera kadry narodowej Bogdana wenty. Oznacza to, że w czerwcowym meczu z Litwą Polaków poprowadzi inny szkoleniowiec.
Bogdan Wenta decyzję o rozstaniu z kadrą podjął już na przegranym turnieju kwalifikacyjnym do IO w Londynie w Alicante, ogłosił ją jednak dopiero w czwartek 19 kwietnia na konferencji prasowej w Kielcach.

- Aby zakończyć dyskusje, przypuszczenia, spekulacje, plotki czy kłamstwa na temat mojej osoby, chciałem poinformować o zakończeniu współpracy z reprezentacją Polski. Decyzję podjąłem już w Alicante, informując na miejscu całą drużynę, ale dopiero wczoraj odbyłem rozmowę z prezesem ZPR - ogłosił podczas emocjonalnej konferencji prasowej.

Nie wiadomo, kto zostanie jego następcą, ani kto poprowadzi reprezentacje w czerwcowym dwumeczu z Litwą, którego stawką są eliminacje do mistrzostw świata.

W kraju nie widzę trenera, który dorównałby Wencie autorytetem. To, co osiągnęliśmy w ostatnich latach, to niewątpliwy sukces także Wenty - mówi honorowy przezes PZRP Janusz Czerwiński. - Trzeba mieć świadomość, że jeśli przyjmiemy rezygnację Bogdana, musimy znaleźć jego następcę.