Pierwsza wygrana Lwów, debiut Krzysztofa

Nieco wcześniej od kielczan (startują w piątek w Mielcu) mecze kontrolne przed nowym sezonem rozpoczął ich niemiecki rywal w turnieju o dziką kartę (3-4 września w Kielcach) Rhein-Neckar Löwen. Zaczął od wygranej w Stuttgarcie.
Okazją do pojedynku było otwarcie nowej hali przy Mercedes Benz Arena dla trzecioligowca - Scharrarena . Na trybunach zasiadło 1300 widzów i początkowo mogło mieć sporo powodów do zadowolenia, bo gospodarze wygrywali w połowie pierwszej części 10:7. "Lwy", które oczywiście nie miały jeszcze zajęć z piłkami przechyliły szalę na swoją korzyść jeszcze w końcówce pierwszej połowy.

W RNL zadebiutował sprowadzony z mistrza Niemiec HSV Hamburg reprezentant Polski Krzysztof Lijewski. Zdobył trzy bramki, a o jedną mniej drugi z biało-czerwonych Karol Bielecki.

W drugiei połowie bramki zespołu Gudmundura Gudmundssona strzegł jak donosi oficjalna strona kklubu z niezłym efektem junior Sebastian Ullrich. Nie grał za to sprowadzony na tę pozycję Goran Stojanović, drugi golkiper bardzo doświadczony Tomas Svensson (choć w jego przypadku hiszpańska strona sugeruje, że zgodziła się na skrócenie kontraktu pod warunkiem, że będzie tylko trenerem) oraz norweski kołowy Bjarte Myrhol.

Kickers HV Stuttgarter - Rhein-Neckar Löwen 30:44 (16:22)

RNL: Fritz (pierwsza połowa), Ullrich (druga połowa) - Gensheimer 8 (2), Groetzki 7, Gunnarsson 7, Schmid 6, Cupić 4, K. Lijewski 3, Sesum 3, Bielecki 2, Müller 2, Lund 1, Roggisch 1.