Szczecin wzywa na Runmageddon

Runmageddon w zupełnie nowym miejscu to jest to na co wszyscy czekają. Pokonywanie tras ekstremalnego biegu jest ekscytujące, szczególnie w jeszcze nieodkrytych, nowych zakątkach Polski. W tym roku po raz pierwszy ekstremalny bieg z przeszkodami trafi do Szczecina.

Runmageddończycy będą mieli okazję pokonać niepoznane jeszcze szczecińskie trasy i poznać nowe miasto, a mieszkańcy Szczecina będą mogli pobiec u siebie. - Bardzo się cieszę, że w końcu Runmageddon będzie w moim mieście i, że będę mogła zmierzyć się z nim właśnie tutaj. Namawiam już do startu moich znajomych i mam nadzieję, że wystartujemy dużą ekipą. W końcu taka okazja nie zdarza się codziennie - mówi Kamila.

Kamila właścicielka salonu kosmetycznego w Szczecinie, Runmageddonem zainteresowała się już rok temu, kiedy to podczas poznańskiej edycji wystartowała w formule Intro czyli najkrótszym, trzykilometrowym dystansie najeżonym 15 przeszkodami. Ta przygoda spodobała jej się na tyle, że w marcu tego roku odważyła się na przysłowiowy „skok do głębokiej wody” - pokonała zagraniczną edycję ekstremalnego biegu Runmageddon Global. Przebiegła 120 km po pustyni Sahara w Maroku.

runmaggedonrunmaggedon materiał partnera

- Bardzo się cieszę, że w końcu Runmageddon będzie w Szczecinie. To naprawdę niesamowite sportowe wyzwanie, które zmienia życie i podejście do siebie, a także motywuje do aktywności fizycznej i treningów. - mówi Kamila i dodaje: Oczywiście, na początku każdemu startującemu niektóre przeszkody wydają się trudne, ale to właśnie jest piękne w tym biegu, że pokonując go, pokonujemy własne ograniczenia. Ja, na przykład, obawiam się 4 metrowej ścianki, ale mam pewność, że zawsze na trasie znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do mnie pomocną dłoń, zmotywuje mnie do wejścia na nią i zejścia z niej.

Runmageddon fajnie pokonuje się ze znajomymi, dlatego namawiam do tego wszystkich. To ludzie tworzą ten niesamowity klimat! Kto ze mną pobiegnie? Mam już zapewnienie od kilku osób. Będzie kolega, który na jesieni weźmie udział w telewizyjnym, sportowym show poświęconym biegom przeszkodowym, bedą też sportowi debiutanci. Runmageddon jest dla każdego, kto lubi trochę się zmęczyć i marzy o fantastycznej przygodzie. - przekonuje. Słowa Kamili potwierdzają, że ten Runmageddon to nie tylko stricte sportowy challenge, ale także niesamowita przygoda i dobra zabawa. Ten cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami w ciągu kilku lat zdobył duża popularność zarówno wśród dzieci jak i dorosłych uczestników.

Wielu z uczestników wraca na jego trasy, jeżdżąc za nim po całej Polsce, a nawet tak jak Kamila, za jej granicę. Kolejny mieszkaniec Szczecina Mariusz, na co dzień pracujący w transporcie również weźmie udział w szczecińskim Runmageddonie, będzie to jego pierwszy start. Sprawdzi się w formule Rekrut czyli tym najchętniej wybieranym, 6-kilometrowym odcinku naszpikowanym ponad 30 przeszkodami.

- Jestem człowiekiem, który wrócił do sportu po przerwie i od trzech lat uprawiam go regularnie. Zdecydowałem się wystartować w Rekrucie, bo chce sprawdzić się, a lubię robić to stopniowo, więc najpierw pokonam Rekruta, a później kto wie, może dystans 12 kilometrów. - śmieje się Mariusz. -Oglądałem filmiki z pokonywania przeszkód Runmageddonu z poprzednich eventów, więc już nieco więcej wiem o samym torze. Czekam z niecierpliwością na poznanie tras Runmageddonu i czuję, że będzie to dobra zabawa i zapadająca w pamięć przygoda.


Runmageddon Szczecin będzie okazją niecodziennego wyzwania dla każdego. Chętni mogą wybierać między trzema formułami: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut i Classic. Dzieci i Młodzież będą mieli szansę sprobować smaku ekstremalnego wyzwania, startując w dedykowanych dla nich Runmageddonie Kids i Junior. Więcej informacji o formułach znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-szczecin-03-08-2019.