Poznaj siebie w Poznaniu - na Runmageddonie

Kiedy człowiek, z którym ścigacie się ramię w ramię na wyrastającej przed wami trudnej przeszkodzie podaje ci pomocną dłoń - to musi być Runmageddon. Bieg, po którym wychodzisz zmieniony. Najbliższa szansa na start w Runmageddonie - 22 i 23 czerwca w Poznaniu.

Biegaczu! Możemy ci obiecać, że do pierwszych trudniejszych przeszkód będziesz w czołówce swojej serii. Runmageddończycy nie są bowiem zwykle najmocniejszymi biegaczami. Pierwsze przeszkody - bieg przez porozkładane opony albo siatka, pod którą trzeba przepełznąć nie sprawią ci większych trudności. A pierwsza ścianka, na którą trzeba będzie wskoczyć i podciągnąć się będzie osobiście Tobą zachwycona - że potrafisz to zrobić, chociaż nie podejrzewałeś siebie o tak mocne mięśnie górnych partii ciała.

Zostawisz za sobą wszystkie lęki. Twój lęk wysokości będzie zdziwiony, że potrafisz go tak ignorować przechodząc przez trzymetrowe kontenery, bariery, drabinki. Lęk przed wejściem do błota albo zimnej wody rozpłynie się jak lodowa bryła w kontenerze wypełnionym wodą (przygotuj się na taką przeszkodę). Aż dobiegniecie do przeszkód, na których trzeba śmigać jak małpa, poruszać się na rękach - i wtedy dogonią Cię biegacze wolniejsi, ale bardziej wyspecjalizowani w zadaniach crossfitowych.

Na najtrudniejszych przeszkodach możesz liczyć na pomoc innych. Bo zobaczysz sam w trakcie tego biegu, że - o ile nie startujesz w serii elite dla najbardziej doświadczonych i najmocniejszych Runmageddończyków - nie szybkość jest ważna. Raczej to, ile przeszkód pokonasz, ilu ludziom pomożesz, a ilu pomoże Tobie.

Jak najłatwiej wspiąć się na wysoką ścianę? Kiedy ktoś podstawi Ci tzw. kowbojkę, splecione ręce, na których postawisz nogę. Dlatego dziewczyny mają na Runmageddonie łatwiej, im łatwiej przyjąć pomoc, a wręcz o nią poprosić. I zawsze jest do tego masa chętnych wokoło.

Poznaj siebie w Poznaniu - na RunmageddoniePoznaj siebie w Poznaniu - na Runmageddonie materiały promocyjne partnera

A biegające chłopaki? O ile nie mają góry tak mocno rozbudowanej jak mięśnie nóg, powinni wcześniej ćwiczyć burpeesy. Bo każdą w zasadzie przeszkodę, która jest zbyt trudna można ominąć wykonując serię 20 burpees.

Zawody z Poznaniu odbędą się w Country Parku. Dla dorosłych w trzech formułach:

  • Intro - 3 km i 15+ przeszkód, coś na początek, obciążenie jest porównywalne z biegiem na 5-10 km
  • Rekrut - 6 km i 30+ przeszkód, obciążenie między startem na 10 km a półmaratonem
  • Classic - 12 km i 50+ przeszkód, to już nawet więcej niż półmaraton.

Będą też starty dla dzieci 4-11 lat (formuła Kids - 1 km) i młodzieży w wieku 12-15 lat (Junior - 2 km). A najlepiej wystartować całą rodziną.

Bieg przeszkodowy zmienia człowieka. Pewne rzeczy, które na co dzień przeszkadzają nam w bieganiu – wilgoć, zimna woda, błoto albo strach przed trudnymi przeszkodami - stają się nieważne. Bo na Runmageddonie, jak na warsztatach z charakteru, nauczysz się je pokonywać.

Szczegóły i zapisy: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-poznan-22-06-2019