Dziewczyński start w półmaratonie. Poznaj siłę wzajemnej motywacji

Projekt adidas "Who Said Girls Can't Race?" wystartował! Siedem uczestniczek, indywidualne plany treningowe i jeden, wspólny cel - półmaraton. Zaczynamy wielkie odliczanie do debiutu na dystansie 21,097 km! Poznajcie sylwetki kobiet, które nie boją się wyzwań.

Społeczność biegaczy wydaje się być jedną z najbardziej równościowych pod względem płci spośród społeczności sportowych. Rzeczywiście, bieganie cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, jednak w maratonach i półmaratonach nadal znacznie przeważają mężczyźni. Projekt “Who Said Girls Can’t Race?” powstał, by zmotywować biegaczki do sięgania po więcej. Dziewczyny przez okres trzech miesięcy będą przygotowywały się do startu w półmaratonie.

W codziennych treningach będą mogły liczyć na wsparcie trenerek, dietetyczki i fizjoterapeuty z adidas Runners Warsaw. Co więcej, już teraz uczestniczki wzajemnie się inspirują i motywują do biegania.

Na podstawie przeprowadzonego testu biegowego, każda z dziewczyn otrzymała swój własny, indywidualny plan treningowy. Dla większości z nich to zupełnie nowe doświadczenie, do tej pory żadna z nich nie miała okazji biegać pod opieką kilku specjalistów. Choć bieganie wydaje się sportem indywidualnym, to dziewczyny będą również regularnie spotykać się w adidas Runners Warsaw i to właśnie na te treningi cieszą się najbardziej! Jednogłośnie stwierdziły, że bieganie w grupie i poczucie wspólnego celu dodaje im energii do działania.

Sylwetki uczestniczek i ich relacje ze wspólnych treningów to prawdziwe źródło inspiracji do biegania!

fot. Damian Ługowski/adidas Runners Warsaw

Poznajcie sylwetki kilku z nich:

Jolanta Dymek

Z zawodu jest adwokatem i specjalizuje się w prawie rodzinnym. Praca daje jej mnóstwo satysfakcji, ale to w bieganiu szuka spokoju i równowagi. Początkowo bieganie miało być jedynie ucieczką od problemów, teraz na stałe wpisało się w jej plan dnia. Projekt WSGCR traktuje jak przygodę życia! Swoim pozytywnym nastawieniem, determinacją i wiarą w sukces, chce wspierać pozostałe uczestniczki wyzwania. Dystans półmaratonu chciałaby pokonać poniżej dwóch godzin.

Od kiedy rozpoczęłam treningi w adidas Runners Warsaw  nastąpił znaczący progres w moich wynikach. Nie mam wątpliwości, że jeśli będę prowadzona przez trenerów z tej społeczności, zostanę doskonale przygotowana do pokonania półmaratonu.

Justyna Rogulska

Jako studentka na warszawskim AWF-ie, uwielbia sport w każdej postaci. Świetnie czuje się  w akrobatyce powietrznej i uczy innych jazdy na snowboardzie. Zafascynowana zajęciami w adidas Runners Warsaw połknęła bakcyla biegania. Jej głównym celem podczas półmaratonu jest dobiegnięcie do mety z uśmiechem na twarzy i świadomością, że dała z siebie wszystko. Bieganie dodaje jej energii, poprawia humor i pomaga w organizacji dnia.

Najlepsze jest to, że biegając w grupie w ogóle nie myślę o wysiłku, a treningi są przyjemniejsze i bardziej efektywne.

Marta Kęsy

Na co dzień pracuje w korporacji i przyznaje, że leżenie na kanapie nie jest jej obce. W poszukiwaniu motywacji do biegania zgłosiła się do projektu WSGCR, jest przekonana, że pod opieką trenerską bez problemu pokona dystans półmaratonu. Kilka miesięcy temu, metodą małych kroków przebiegła swoje pierwsze 5 km w życiu! Teraz wie, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie podejście do treningów i wsparcie innych. Zdaje sobie sprawę, że czeka ją jeszcze dużo pracy.

To jest wyzwanie dla nas wszystkich i przeżywamy je razem, jeśli nie chce mi się wyjść z domu na trening to wiem, że mogę liczyć na motywację od dziewczyn.

Natalia Włazałek

Jako technik farmacji pracuje w aptece. Udział w projekcie WSGCR to dla niej, nie tylko biegowe wyzwanie, ale również szansa do nawiązania nowych znajomości i walka z własnymi słabościami. adidas Runners Warsaw traktuje jak swój drugi dom. Treningi dają jej mnóstwo satysfakcji, budują pewność siebie i pozwalają zadbać o sylwetkę.

Chcę pokazać, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy silne, mądre i potrafimy biec za marzeniami.

fot. Damian Ługowski/adidas Runners Warsaw

Sylwia Sędek

Bieganie jest dla niej sposobem na uwolnienie energii, którą kumuluję cały dzień w pracy, za biurkiem. Na swoim koncie ma już starty w zawodach na dystansie 5 i 10 km. Od jakiegoś czasu nieśmiało marzyła o przebiegnięciu półmaratonu i dopiero dzięki inicjatywie WSGCR uwierzyła, że jest to możliwe! Co więcej, stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko i chciałaby na dystansie półmaratonu złamać barierę dwóch godzin!

Nie ma co siedzieć tylko przed telewizorem, czy w kuchni. Czas pomyśleć też trochę o sobie i zacząć powoli odkrywać swoje potrzeby.

Anna Kalitowicz

Spełnia się jak świeżo upieczona żona i realizuje zawodowo. Kocha sport i czas spędzony z przyjaciółmi. Za namową koleżanki wzięła udział w swoich pierwszych zawodach ulicznych na dystansie 10 km. Postanowiła pójść za ciosem i dołączyć do dziewczyn z WSGCR! Nie ukrywa, że do biegania motywuje ją głownie troska o sylwetkę. W adidas Runner Warsaw czuje się jak ryba w wodzie - tu nikt nie zostaje pozostawiony sam sobie.

Każda kobieta powinna pomyśleć czasami o sobie. Szczęśliwa kobieta, tworzy szczęśliwy dom.

Karolina Brzuszczyńska

Na co dzień pracuje w redakcji myfitness.pl, prowadzi też swój własny kanał na YouTub’ie. Ze sportem związana jest od dziecka, ale bieganie nigdy nie należało do jej mocnych stron. Karolina zdecydowała się przebiec półmaraton w ramach akcji WSGCR, przede wszystkim dla siebie. Lubi wyzwania, a jako doświadczona zawodniczka sztuk walki (taekwondo) na pewno da z siebie wszystko!

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć. Przede wszystkim trzeba słuchać siebie i nie bać się nowych wyzwań, to naprawdę genialne uczucie, kiedy się im podoła.

Niebawem zdradzimy jak trenują uczestniczki projektu „Who Said Girls Can’t Race?”.

Już teraz możecie śledzić dziewczyny na ich profilach na Instagramie, albo dołączyć do wspólnych treningów w adidas Runners Warsaw na Powiślu!