Who Said Girls Can't Race? adidas runners Warsaw rusza z nowym projektem dla kobiet

Kto powiedział, że kobiety nie mogą się ścigać? Od stycznia, adidas rusza z nowym projektem skierowanym tylko dla kobiet. Osiem uczestniczek, indywidualna motywacja do biegania i jeden wspólny cel. Razem będziemy śledzić przygotowania dziewczyn do Półmaratonu Warszawskiego!

Spośród kilkuset zgłoszeń, organizatorzy wybrali osiem uczestniczek projektu „Who Said Girls Can’t Race?”. Wybór nie był łatwy, zwłaszcza że ilość wypełnionych formularzy przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Wszystkie kobiety opisały swoje dotychczasowe doświadczenie z bieganiem, każda historia jest inna, niezwykła. Uczestniczki projektu stworzą zespół, którego wspólnym mianownikiem będzie jeden cel! Dziewczyny przy współpracy z trenerami, dietetykiem i fizjoterapeutą z adidas Runner Warsaw przygotują się do Półmaratonu Warszawskiego. Na linii startu staną 31 marca 2019 roku. Przez okres trzech miesięcy zostaną otoczone opieką specjalistów, którzy pomogą im przygotować się do przebiegnięcia 21 kilometrów.

Inicjatywa “Who Said Girls Can’t Race?” ułatwi uczestniczkom osiągnięcie wyznaczonego celu. Dla wielu kobiet przebiegnięcie 21 kilometrów czasami wydaje się wręcz niemożliwe. Nic bardziej mylnego! Treningi w grupie mają to zmienić, każda z uczestniczek będzie miała szansę podzielić się swoimi obawami, pokonać swoje słabości i wzajemnie się wspierać. Duch drużyny pozwoli wytrwać w swoich postanowieniach i spełnić biegowe marzenia. 

Treningi w grupie ułatwiają przekraczać kolejne bariery i dodają pewności siebie. Zarówno w sporcie, jak i w pozostałych aspektach życia, uczymy się od innych. Bieganie to coś więcej niż pokonanie kolejnych kilometrów. To sport, który ciągle ewoluuje. Biegacze z adidas Runners tworzą społeczność ludzi, którzy wspólnie spędzają czas, podróżują i motywują się do treningów. Na świecie powstało już aż 62 lokalizacji, które skupiają osoby aktywnie.

Od stycznia będziemy mieli okazję obserwować przygotowania wybranych kobiet, które podjęły się swojego pierwszego biegowego wyzwania. Dziewczyny będą musiały pogodzić swoje codzienne obowiązki z treningami do Półmaratonu Warszawskiego. Jedno jest pewne, nie brakuje im motywacji. W zamian dostaną spersonalizowane plany treningowe, możliwość konsultacji ze specjalistami z dziedziny dietetyki czy fizjoterapii, oraz niezbędny sprzęt. Co ważne, w drodze do osiągnięcia celu nie będą same.

Niebawem poznamy sylwetki wszystkich uczestniczek i sprawdzimy, jak wyglądają przygotowania do półmaratonu. Bądźcie czujni. Zapowiada się niezwykle inspirujący projekt.