5 gadżetów, z których ucieszy się biegacz, kiedy znajdzie je pod choinką

Zegarek z pulsometrem, latarka, czy wodoodporna kurtka dla biegacza z pewnością poprawią efektywność treningu, jego bezpieczeństwo i komfort. Zobacz nasze propozycje na prezenty dla miłośników biegania.

Oto kilka pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla biegaczy, ale i osób, które wprowadzenie regularnych treningów biegowych mają dopiero na liście swoich noworocznych postanowień. To podarunki, które zarówno pierwszym, jak i drugim sprawią wiele radości, jako wsparcie ich pasji i pomoc w osiągnięciu założonych celów, a także dowód troski o ich bezpieczeństwo.

1. Zegarek z pulsometrem - wierny towarzysz biegacza

Dobry zegarek dla biegacza potrafi naprawdę dużo: mierzy przebyty dystans, wskazuje prędkość, pilnuje założonej strefy biegania, monitoruje tętno z nadgarstka. Pomaga także przeprowadzić skuteczne treningi interwałowe. Przy okazji jest wytrzymały i wodoodporny. To sporo, ale od tego typu sprzętu wymagamy coraz więcej. Zegarek Onmove 500 Kalenji pozwala przekazywać parametry naszych treningów na smartfon i Stravę (sportowa społeczność sieciowa), dzięki czemu można analizować swoje osiągnięcia, dzielić się nimi z przyjaciółmi i... rzucać im tym samym wyzwania. Jednym słowem: pomaga lepiej zarządzać swoim wysiłkiem i łatwiej osiągać obrane cele.

ZEGAREK GPS Z PULSOMETREM DO BIEGANIA ONMOVE 500 KALENJIZEGAREK GPS Z PULSOMETREM DO BIEGANIA ONMOVE 500 KALENJI Decathlon

2. Czapka dla wymagających

To doskonały pomysł na gwiazdkowy prezent dla biegaczy, którzy lubią trenować w rytm muzyki, a mają wieczny problem z kabelkiem od słuchawek. Czapka z wbudowanymi słuchawkami doskonale spełnia swoje obie funkcje. Przede wszystkim dobrze chroni głowę i uszy przed zimnem podczas treningu w niskich temperaturach, czy przy dużym wietrze. Poza tym umożliwia słuchanie ulubionej muzyki ze smartfona bez konieczności użycia słuchawek. Czapka Musique Bluetooth Kalenji jest wyposażona w ładowany przez USB akumulator (2 godziny ładowania = 5 godzin muzyki), pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych i została wyposażona w praktyczną szlufkę do zaczepienia lampki. 

CZAPKA DO BIEGANIA MUSIQUE BLUETOOTH KALENJICZAPKA DO BIEGANIA MUSIQUE BLUETOOTH KALENJI Decathlon

3. Lampka do zadań specjalnych

Nie tylko umożliwia trening w terenie po zmroku, ale znacznie też podnosi jego komfort i bezpieczeństwo. Dzięki takiej lampce biegacz uniknie ewentualnych kontuzji (nierówność podłoża, przeszkody). Wybierając tego typu sprzęt, należy zwrócić uwagę na długość snopu światła. Lampka Run Light 250 oświetla teren aż 20 m przed biegnącą osobą, przewidziano w niej możliwość zmiany kierunku wiązki w pionie lub do przodu, aby aby dostosować ją do potrzeb biegacza przy wbieganiu na wzniesienia i zbieganiu z pochyłości. Wyposażono ją w akumulatorek 2500mAh, który wystarcza na 2,5 h treningu przy maksymalnej mocy (250 lm) i 5 h przy mocy 125 lm.  Po tym czasie automatycznie przełącza się na tryb oszczędzania (70 lm).

LAMPKA DO BIEGANIA RUN LIGHT 250 KALENJILAMPKA DO BIEGANIA RUN LIGHT 250 KALENJI Decathlon

4. Mrugająca lampka dla większego bezpieczeństwa

To niezbędny gadżet dla tych, których trasa biegnie wzdłuż kiepsko oświetlonej drogi, po której poruszają się samochody. Przyda się też biegaczom, którzy trenują w parach, albo większych grupach i chcą być dla siebie nawzajem widoczni po zmroku.  Mrugająca lampka Kalenji doskonale spełnia swoją funkcję, a do tego jest bardzo praktyczna, bo nie potrzebuje baterii lub ładowania po każdym jej użyciu. Czerwone ledy zapalają się przy każdym kroku i będą to robić przez około 10000 km biegu.

MRUGAJĄCA LAMPKA BEZ BATERII KALENJIMRUGAJĄCA LAMPKA BEZ BATERII KALENJI Decathlon

5. Kurtka do treningu w ciężkich warunkach

Wybór odpowiedniej kurtki wodoodpornej wcale nie jest tak łatwy, jak niektórym się wydaje. Aby kurtka dobrze spełniała swoje zadanie musi być zachowana równowaga między jej wodoodpornością i oddychalnością. By sprawdzić oddychalność materiału, mierzy się jego współczynnik oporu parowania RET (test oparty na normie ISO 11092). Im mniejszy opór, w tym większym stopniu materiał przepuszcza parę wodną wytwarzaną przez ciało podczas wysiłku, tym bardziej zatem materiał jest oddychający. Np: RET < 9 = bardzo mocno oddychający / RET <12 = mocno oddychający / RET < 20 = oddychający materiał / RET > 20 = słabo lub wcale nie oddychający materiał. Kurtka Trail Kalenji ma współczynnik RET < 6. Wyposażono ją w praktyczny ściągacz od dołu, który ogranicza ilość wpadającego zimnego powietrza, 2 boczne kieszenie, wygodny kaptur i szeroki kołnierz. 

KURTKA DO BIEGANIA TRAIL MĘSKA KALENJIKURTKA DO BIEGANIA TRAIL MĘSKA KALENJI Decathlon