Bieganie w mieście, jak i gdzie najlepiej trenować?

Biegasz od dawna, ale nie widzisz postępu? Chcesz zacząć przygodę z bieganiem, wrócić do treningów po przerwie lub brakuje Ci motywacji do działania? Zobacz, jak trenować w mieście i przygotuj się do jesiennych startów razem adidas Runners Warsaw.

Plan treningowy biegacza nie lubi nudy. Jeśli chcesz poprawiać swoje wyniki i zadbać kompleksowo o zdrowie, twój trening powinien być zróżnicowany. Szukaj nowych bodźców, które pomogą Ci w osiągnięciu wyznaczonego celu. Nie musisz trenować sam, rozważ treningi w grupie pod okiem trenera.

Bieganie w mieście, jak i gdzie najlepiej trenować?Bieganie w mieście, jak i gdzie najlepiej trenować? MARCIN OLIVA SOTO

Taką możliwość daje adidas Runners Warsaw, zlokalizowane w samym centrum miasta na ul. Solec 38. Wewnątrz znajdują się szatnie, szafki, prysznice, duża sala do ćwiczeń z dostępem do różnorodnych akcesoriów treningowych (m.in. maty, kettle, skrzynie, itd.) oraz duża strefa chill.

Możesz trenować samodzielnie na dostępnej sali treningowej lub zapisać się na konkretne zajęcia za pośrednictwem strony adidas Runners, warto również dołączyć do grupy na Facebook’u gdzie zamieszczane są wszystkie aktualności. Treningi odbywają się cyklicznie i prowadzone są przez doświadczonych trenerów. Co ważne, zapisać się może każdy a treningi odbywają się zupełnie bezpłatnie. Trenerzy chętnie pomagają w sportowym rozwoju, doradzają w treningach, kwestiach żywieniowych czy doborze właściwego sprzętu. Nie ważne, do jakiego dystansu się przygotowujesz lub, na jakim poziome biegania jesteś, w adidas Runners Warsaw każdy znajdzie coś dla siebie. To jednak nie tylko miejsce, to przede wszystkim społeczność, która może wzajemnie się inspirować. Treningi, choć odbywają się w grupie, to każdy uczestnik może liczyć na indywidualne wskazówki i motywację.

Kompleksowy trening dla biegacza w jednym miejscu? adidas Runners Warsaw wychodzi naprzeciw i stale uatrakcyjnia plan tygodniowych zajęć. Czego możesz się spodziewać?

Bieganie w mieście, jak i gdzie najlepiej trenować ?Bieganie w mieście, jak i gdzie najlepiej trenować ? MARCIN OLIVA SOTO

Wake up trening, czyli poranne przebudzenie zamiast kawy. Trening dla tych, którzy chcą zacząć dzień aktywnie i pobudzić organizm do działania w biegu. Zaczynając dzień porannym treningiem, jesteś bardziej wydajny w pracy i łatwiej zasypiasz wieczorem. Ile razy obiecywałeś sobie, że zrobisz trening po pracy lub wieczorem, a potem w natłoku codziennych spraw nic z tego nie wyszło? Trening w grupie na pewno zmobilizuje cię do działania i tak łatwo nie odpuścisz.

Jeśli chciałbyś przygotować się do startu w ultra maratonie górskim lub po prostu popracować nad siłą biegową, to przyjdź na trening HILLS. Uczestnicy zajęć trenują w terenie i poznają walory Lasku Bielańskiego, w którym pofałdowany teren może naprawdę dać porządnie w kość!

Bieganie to nie tylko przebiegnięte kilometry, dlatego warto wzmocnić centrum ciała, mięśnie głębokie i poprawić gibkość.Tego typu trening wykonasz podczas Stretchingu, który pomoże uwolnić ci się od codziennych napięć i stresu. Natomiast ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, ze sprzętami takimi jak gumy czy piłka lekarska, pozwolą wzmocnić mięśnie głębokie i rozciągnąć przykurczone strefy ciała. Nie zapomnij również o sprawności ogólnej i wzmocnieniu poszczególnych partii mięśni podczas treningów funkcjonalnych, które prowadzone są cyklicznie w każdym tygodniu na terenie adidas Runner Warsaw.

Bieganie w mieście, jak i gdzie najlepiej trenować?Bieganie w mieście, jak i gdzie najlepiej trenować? Dawid Jasiurkowski www.fototyp.c

Trening biegowy, który jest często bardzo intensywny, powinien być uzupełniony treningiem rozciągającym oraz wzmacniającym. Dzięki zajęciom z Jogi wzmocnisz m.in. mięśnie stabilizujące, co wpłynie na twoją pewność i stabilność kroku podczas biegu. W efekcie znacznie zmniejszysz ryzyko wystąpienia kontuzji kostek, kolan oraz bioder. Trening organizowany jest zarówno na sali, jak i w plenerze.

Biegacz musi być nie tylko wybieganym, ale też sprawnym sportowcem. Dotyczy to zarówno zawodowców, jak i amatorów biegania. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś, to wprowadź w swoje treningi odrobinę świeżości!

Biegacze adidas Runners Warsaw jako jedna z pięćdziesięciu drużyn z całego świata czynnie brała udział w tegorocznej akcji Run For The Oceans. W ramach tego projektu przebiegnięto aż 12 400 000 kilometrów – prawie milion biegaczy z całego świata. adidas zapłaci 1 000 000 USD na organizację Parley For The Oceans. Pokonany dystans przez wszystkich uczestników akcji pozwala na okrążenie naszego globu aż 300 razy! Dobrze wiedzieć, że poprzez bieganie i pasję można przyczynić się do ochrony środowiska.