adidas wspiera akcję Parley For The Oceans i wspólnie walczy z zanieczyszczeniem wód oceanicznych

adidas po raz kolejny przyłączył się do działań związanych z podniesieniem świadomości o zanieczyszczeniu oceanów plastikiem. Problem jest globalny, a pomóc może każdy bez względu na miejsce zamieszkania. adidas dzięki wsparciu Parley For The Oceans przetwarza plastikowe odpady na odzież i buty.

Ostatnie badania wykazują, że co najmniej 5 bilionów sztuk plastiku o wadze ponad 250 000 ton pływa obecnie w oceanach. Plastik do wód oceanicznych trafia z zanieczyszczonych plaż lub bezpośrednio wrzucany jest do otwartych akwenów przez ludzi.

Parley for the Oceans został stworzony przede wszystkim, po to, żeby opracowywać alternatywne modele biznesowe i produkty, które będą jedną z opcji codziennych wyborów konsumenta. Jednocześnie podkreśla powagę zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem oceanów, które stanowią podstawę ekosystemu naszej planety.

Produkcja butów z odpadów i wykorzystanie plastiku w przemyśle obuwniczym. To nie abstrakcja, tylko kolekcja, która dzięki marce adidas jest dostępna dla biegaczy i osób ceniących sobie wygodę na co dzień. Produkty te mają być częścią programu uświadamiającego społeczeństwu gigantyczny problem, jakim jest zanieczyszczanie wód na kuli ziemskiej.

adidas wspiera akcję Parley For The Oceans i wspólnie walczy z zanieczyszczeniem wód oceanicznychadidas wspiera akcję Parley For The Oceans i wspólnie walczy z zanieczyszczeniem wód oceanicznych materiał prasowy


Do stworzenia jednej pary nowych UltraBOOST Parley, zużywane jest aż 11 plastikowych butelek! Ta rewolucyjna eko-innowacja daje plastikowi ‘nowe życie’, przerabiając go na nici, z których są produkowane tkaniny górnej części Primeknit. Plastik wykorzystany do produkcji cholewki pochodzi z zebranych odpadów z plaż i osad, zanim trafiły one do oceanów. Sylwetka modelu UltraBOOST Parley wyposażona jest w podeszwę z technologią BOOST, oferującą najwyższy poziom amortyzacji i zwrot energii. Zewnętrzna podeszwa została wykonana z gumy Continental dla doskonałej przyczepności w każdych warunkach.

W wyniku pływających śmieci w oceanach następuje zmniejszenie różnorodności biologicznej w oceanach, co stanowi jedno z największych zagrożeń dla przetrwania ludzkości. Wraz z ograniczeniem gatunków w oceanach następuje obniżenie jakości życia.

Zanieczyszczenie wód oceanicznych to zagrożenie, które z roku na rok bardzo szybko się rozwija. Wpływa na każdy znany ekosystem i każdego człowieka na Ziemi. Działania prewencyjne może podjąć każdy, wystarczy uświadomić sobie, że codzienne decyzje mają bezpośredni wpływ na produkcję plastiku na świecie. Warto zastanowić się, chociażby nad ograniczeniem wykorzystania w codziennym użyciu jednorazowych plastikowych słomek czy mieszadeł do kawy. Mniejsze zużycie plastiku to mniejsze zagrożenie, że w rezultacie trafi on do ekosystemu.

adidas w pełni popiera i wspiera misję Parley For The Oceans, wspólnie opracowują projekty, które mają służyć ochronie środowiska i zapobiegać jego dalszej destrukcji.