Dorota Gardias w "Wysportowanych": Bieganie w show-biznesie się opłaca [WIDEO]

Po urodzeniu dziecka zaczęłam biegać z wózkiem. To był fantastyczny sposób, żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów i odzyskać formę - mówi Dorota Gardias, ambasadorka PKO Biegu Charytatywnego, która była gościem w kolejnym odcinku "Wysportowanych".

Nie ma złej pogody do biegania, są tylko słabe charaktery. Co o tym powiedzeniu sądzi Dorota Gardias , prezenterka TVN, TVN24 i TVN Active?

"Może i tak, ale nie do końca się z tym zgadzam. Szczególnie biorąc uwagę tegoroczne wakacje i rekordowo wysokie temperatury. Bieganie przy 40 stopniach Celsjusza to jakieś totalne szaleństwo - mówi. - Co innego jeśli pada deszcz, śnieg lub wieje, to absolutnie jestem za tym, żeby podejmować takie wyzwania. To nie tylko hartuje nasz organizm, ale również charakter."

Jak to się stało, że najbardziej popularna prezenterka pogody pokochała bieganie?

"Po urodzeniu dziecka nie miałam czasu, żeby pójść na siłownię. Dowiedziałam się jednak o wózkach biegowych i ta opcja bardzo mi się spodobała. To był fantastyczny sposób, żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów i odzyskać formę."

Opłaca się być biegaczem w show-biznesie?

Po części na pewno. Mogę inne mamy zachęcać do tej formy aktywności. Poza tym dzięki bieganiu zbudowałam fajny wizerunek aktywnej osoby, co obecnie jest bardzo modne. Na szczęście nie stoi za tym nie tylko nowy trend, ale też coś więcej.

Dorota Gardias jest ambasadorką PKO Biegu Charytatywnego , zawodach sztafetowych, które 19 września odbędą się w 12 miejscach w Polsce. Dlaczego warto wziąć udział w tej imprezie?

Przez bieganie pomagamy innym. Każde pokonane okrążenie na bieżni oznacza jeden obiad dla dzieci. To fantastyczna inicjatywa. Jestem pod ogromnym wrażeniem frekwencji, która zapowiada się imponująco. Ludzie zapisują się całymi rodzinami. Trudno chyba wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie niż sport i pomaganie innym - kończy Gardias.

"WYSPORTOWANI" ODC. 1 - PAULINA HOLTZ

"WYSPORTOWANI" ODC. 2 - JOANNA JABŁCZYŃSKA