CITY TRAIL: Wrocław, Katowice i Szczecin rozpoczęły edycję

Niby połowa października, a pogoda jakby letnia! Słońce i temperatura w okolicach 20 stopni - takie warunki towarzyszyły weekendowym biegom CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden we Wrocławiu, Katowicach i Szczecinie.

Wrocław

Wrocławski Las Osobowicki pojawił się na mapie CITY TRAIL w 2012 roku. Rozpoczęta w sobotę edycja 2018/2019 jest już siódmą. 5-kilometrowa trasa jest płaska i daje możliwość osiągania wartościowych rezultatów, co potwierdzili zwycięzcy sobotniego biegu – Dariusz Boratyński i Dominika Napieraj.

Czas Dariusza Boratyńskiego to 15:15. Drugą lokatę wywalczył Szymon Dorożyński (15:21), a trzeci był Jack Lesiecki (15:36). Dominika Napieraj uzyskała wynik 17:37. Druga do mety dotarła Małgorzata Zieleń (18:00), a trzecia była Klaudia Pawlus (18:22).

 – Jestem zadowolona z dzisiejszego startu, bo odkąd wróciłam do regularnego biegania po kontuzji, jeszcze na takie prędkości nie wchodziłam. Aktualnie jestem w mocnym treningu, w zasadzie od dwóch miesięcy trenuję dwa razy dziennie, bo szykuję się do Biegu Niepodległości w Warszawie, a wcześniej startuję w Mistrzostwach Sił Powietrznych NATO w Belgii. Tam też będzie przełaj, więc ten start to dobre przetarcie – podkreśliła na mecie multimedalistka mistrzostw Polski, najlepsza w trzech edycjach CITY TRAIL – Dominika Napieraj. - Nadal nie jestem na poziomie, na którym chciałabym być, ale widzę, że mój trening zdecydowanie ruszył, odkąd trenuję na zgrupowaniach. Planuję ukończyć rozpoczętą dzisiaj edycję CITY TRAIL. Oby było już bez takich niespodzianek, jak w poprzednim sezonie, kiedy przytrafiła się kontuzja.

Wśród zawodników, którzy startowali w zawodach był Mateusz Wysłobocki. - Trasa była dzisiaj sucha, szybka i dodatkowo została wyrównana, co na pewno sprzyjało szybkiemu bieganiu. Wykorzystałem te warunki i uzyskałem swój najlepszy wynik na tej trasie – podkreśl na mecie zawodnik. – Rozpocząłem bieganie podczas CITY TRAIL, debiutowałem w zawodach w październiku 2015 roku. Zaczynałem z poziomu około 24-25 minut. Aktualnie biegam 3-4 razy w tygodniu, mam trenera, z którym współpracuję i który pomaga mi w przygotowaniach do startów na dystansie na 10 km. Lubię rywalizację, staram się poprawiać życiówki, to mnie motywuje – dodał.

Linię mety minęło 499 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział blisko 250 młodych adeptów biegania.

Kolejne zawody we Wrocławiu odbędą się: 17 listopada, 15 grudnia, 19 stycznia, 23 lutego i 16 marca.

Katowice

Inauguracja cyklu w Katowicach odbyła się w niedzielę, 14 października. Na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara zwycięstwo odnieśli Szymon Topolnicki i Katarzyna Golba.

Czas Szymona Topolnickiego to 15:57. Drugą lokatę zajął Oliwier Mutwil (16:15), a trzeci był Kamil Bednorz (16:26).

Najszybsza z kobiet - Katarzyna Golba uzyskała wynik 19:01. - Dzisiaj warunki były na życiowe wyniki na tej trasie. Odkąd startuję to albo mróz, albo śnieg, albo deszcz lub błoto, a dziś po raz pierwszy pogoda dopisała. Mimo to, ja dziś walczyłam o zwycięstwo, a czas był sprawą drugorzędną. Ostatnio dużo startuję, zmęczenie sezonem narasta, więc staram się trochę oszczędzać siły – mówiła po biegu zwyciężczyni zawodów. – To mój kolejny rok na trasie CITY TRAIL. Motywacją do tak regularnego biegania tutaj jest na pewno dobra zabawa, cała atmosfera tego biegu, leśna trasa - to jest coś innego niż zwykłe masowe biegi uliczne. Trudno to opisać słowami - po prostu bardzo lubię ten cykl i na pewno dopóki będę biegać, to będę się pojawiać na CITY TRAIL – dodała z przekonaniem.

Druga do mety dotarła Magdalena Pasek (19:54), a trzecia była Natalia Gracz (20:18).

Linię mety minęło 360 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 140 młodych uczestników CITY TRAIL Junior.

Kolejne zawody odbędą się: 18 listopada, 16 grudnia, 20 stycznia, 24 lutego i 17 marca.

We Wrocławiu i Katowicach najmłodsi mogli nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Szczecin

Również w niedzielę, 14 października odbył się pierwszy z sześciu biegów CITY TRAIL na ścieżkach nad Jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie. Trasa w Puszczy Bukowej liczy 5 km i jest bardzo urozmaicona. Czas zwycięzcy biegu – Artura Olejarza to 16:10. Drugą lokatę zajął Paweł Pankratow (16:34), a trzeci był zwycięzca poprzedniej edycji - Michał Groberski (16:57).

- To wymagająca trasa, co widać po rezultatach. Dzisiaj dodatkowym utrudnieniem był piach na odcinku między 2 a 3 km. To właśnie tam udało mi się uciec rywalom, którzy do tego momentu trzymali się bardzo blisko mnie. Myślę, że jestem w stanie jeszcze około 30 sekund z tego dzisiejszego wyniku „urwać”, kiedy zimą trochę przymrozi i będzie można założyć kolce do biegania – mówił na mecie Artur Olejarz.

Najszybszą z kobiet okazała się Monika Jackiewicz. Jej wynik to 19:20. Druga do mety dotarła Joanna Woźniak