CITY TRAIL w Olsztynie, Trójmieście i Łodzi

W weekend 6-7 października cykl biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden zawitał do Olsztyna, Trójmiasta i Łodzi. Dwie pierwsze lokalizacje są na mapie cyklu od 2012 roku. Łódź dołączyła dwa lata później. Jak było w miniony weekend?

Olsztyn

5-kilometrowa trasa prowadząca ścieżkami nad Jeziorem Długim jest urozmaicona – nie brakuje podbiegów, a ten najsłynniejszy trzeba pokonać na kilkaset metrów przed metą. Czas zwycięzcy sobotniego biegu – Pawła Pszczółkowskiego to 16:33. Drugą lokatę wywalczył Konrad Nosarzewski (16:40), a trzeci był Rafał Wiśniewski (16:58). – W tym roku mój sezon trwa do 18 listopada, kiedy to wystartuję w półmaratonie w Palermo, więc podczas dwóch pierwszych biegów CITY TRAIL będę w mocnym treningu i dobrej dyspozycji. Dzisiaj niewiele zabrakło do mojego najlepszego wyniku na tej trasie – podkreślił na mecie zwycięzca. – Po ostatnim starcie sezonu będę miał 2, może 3 tygodnie roztrenowania, podczas których biegam 2-3 razy w tygodniu po kilka kilometrów, bez zegarka, bez mierzenia tempa, po prostu na samopoczucie. Jeśli jest ładna pogoda lubię pojechać na dłuższą wycieczkę rowerową, pójść na spacer lub z kijkami do lasu. To czas na regenerację dla organizmu, ale dla mnie ważniejszy niż odpoczynek dla mięśni jest element psychiczny, szczególnie, że poza bieganiem stosuję też dietę, trening uzupełniający i odnowę, co po zsumowaniu oznacza naprawdę dużo zaangażowania przez niemal cały rok.

Najszybszą z kobiet była Katarzyna Lipnicka. Jej wynik to 20:59. Druga do mety dotarła Julia Pętlicka (21:11), a trzecia była Katarzyna Gawryś (22:16).

Wśród zawodników, którzy startowali w zawodach najbardziej kolorową była Ola Naruszewicz. - Bieganie jest przełamywaniem pewnych barier i sprawdzaniem swoich możliwości, ale generalnie przyjemność z biegania jest ważniejsza niż życiówka – podkreśliła po biegu zawodniczka. – To moja trzecia edycja CITY TRAIL. Lubię biegać jesienią i zimą, wręcz uważam, że to najlepszy okres do trenowania. Co prawda, kiedy temperatura znacznie spada nie można się zatrzymywać, by nie marznąć, ale z drugiej strony biega się znacznie lżej niż w upałach – dodała.

Linię mety minęło 348 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział blisko 130 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Kolejne zawody w Olsztynie odbędą się: 3 listopada, 1 grudnia, 5 stycznia, 9 lutego i 9 marca.

City Trail 2018City Trail 2018 materiał prasowy

Trójmiasto

W niedzielę, cykl CITY TRAIL rozpoczęli biegacze z Trójmiasta. Na gdańskiej trasie rywalizowało 348 biegaczy i biegaczek. Zwycięstwo odnieśli Daniel Formela i Ewelina Paprocka. Tradycyjnie biegowi głównemu na 5 km towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało 105 młodych adeptów biegania. Podobnie, jak w Olsztynie najmłodsi mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji zorganizowanych w specjalnej strefie.

Czas wspomnianego już zwycięzcy biegu – Daniela Formeli to 17:30. Drugą lokatę Marcin Miszewski (17:37), a trzeci był Robert Sadowski (17:39). – Niedawno wróciłem do pracy zawodowej jako inżynier i to zajmuje mi znaczną część dnia. Mimo wszystko nie zrezygnowałem z ambicji sportowych, ale je zrewidowałem. Na ten moment skupiam się na bieganiu, a mój najbliższy cel to grudniowy maraton. Zamierzam też w końcu ukończyć cały cykl CITY TRAIL, bo dotychczas nigdy mi się to nie udało. Dzisiejszy wynik jest znacznie słabszy niż mój tutejszy rekord, ale cieszę się, że w końcu udało się wygrać. Dwa razy startowałem w Gdańsku i za każdym razem biegłem na rekord trasy, ale ostatecznie na finiszu ktoś mnie wyprzedzał, dlatego mam ogromną satysfakcję z tego zwycięstwa – podkreślił na mecie Daniel Formela, wicemistrz Europy w duathonie z 2015 roku.

Wynik Eweliny Paprockiej to 19:44. Druga do mety dotarła Małgorzata Tuwalska (21:01), a trzecia była Zuzanna Głombiowska (22:15).

Kolejne zawody w Trójmieście odbędą się: 4 listopada, 2 grudnia, 6 stycznia, 10 lutego i 10 marca.

Łódź

Druga z niedzielnych imprez CITY TRAIL odbyła się w Łodzi. W Parku Baden-Powella pojawiło się 418 dorosłych i 156 dzieci. Zwycięzcą niedzielnego biegu był Tomasz Osmulski z czasem 15:53. Drugą lokatę wywalczył Wojciech Sowik (16:14), a trzeci był Maciej Budziński (16:44). Najszybszą z kobiet była druga zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL w Łodzi – Zuzanna Mokros. Jej wynik to 18:10. Druga do mety dotarła Magdalena Ciołak (18:55), a trzecia była Agnieszka Wysocka (20:43).

City Trail 2018City Trail 2018 materiał prasowy

- Warunki były dzisiaj naprawdę dobre. Mój wynik jest tylko o sekundę gorszy od najlepszego, jaki osiągnęłam na tej trasie, a biorąc pod uwagę, że ostatnio skupiam się na ćwiczeniach sprawnościowych i siłowych, a biegania jest mniej, ten czas naprawdę cieszy – podkreśliła po biegu zwyciężczyni zawodów – Zuzanna Mokros.

Biegi CITY TRAIL dają szansę do rywalizacji osobom, którym zależy na poprawianiu wyników, ale to także zawody rodzinne. – Nasze bieganie zaczęło się od biegów indywidualnych. Potem pojawiły się dzieci, a że nie chcieliśmy zrezygnować z aktywności, postanowiliśmy kupić biegowy wózek i tak od 2014 roku kontynuujemy nasze treningi, ale teraz w większym gronie – najpierw z synem, potem też z córką. Dzieciaki biegają również same w zawodach dla najmłodszych. Oczywiście widzimy się na kolejnym biegu – 11 listopada – mówiła na mecie Jolanta Dychto, jedna z uczestniczek dzisiejszego biegu.

Kolejne zawody w Łodzi odbędą się 11 listopada. Będzie to wyjątkowa impreza, bowiem organizowana z jednej strony jako część cyklu Grand Prix, ale także jako Bieg Niepodległości CITY TRAIL. Bieg główny wystartuje wyjątkowo o godz. 11:11, a poprzedzony zostanie rotą. Na mecie zawodnicy, którzy zgłoszą taką chęć otrzymają okolicznościowe medale.

Pozostałe imprezy są zaplanowane na 2 grudnia, 13 stycznia, 3 lutego i 10 marca. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport.

Po zakończeniu części sportowej w każdej lokalizacji CITY TRAIL zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Na mapie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden znajdują się następujące lokalizacje: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na Facebooku.