Kandydaci
Kandydatów do tytułu Najlepszego Biegacza w 2017 roku jest dziesięciu. Nominacje zostały przyznane za osiągnięcia na biegowych trasach niezależnie od specjalizacji zawodnika. Pod uwagę wzięto wyniki ze wszystkich możliwych imprez biegowych: zawodów na bieżni, biegów ulicznych, biegów górskich rozegranych w 2017 roku. Co ważne, kandydat nie musiał potwierdzić wysokiej formy podczas zawodów CITY TRAIL, ale warunkiem było uczestnictwo w co najmniej dwóch biegach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden lub CITY TRAIL onTour w roku 2017.
Do tytułu Najlepszego Biegacza w 2017 roku zostali nominowani:
Aleksandra Brzezińska
Wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km.
Mateusz Demczyszak
Wicemistrz Polski w biegach przełajowych.
Nikodem Dworczak
Mistrz Polski Juniorów w biegu na 5000 m oraz na 2000 m z przeszkodami. Ósmy zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami.
Kamil Jastrzębski
Mistrz Polski w Biegu Alpejskim oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Jest zawodnikiem, który jako jeden z nielicznych regularnie biega poniżej 15 minut na naszej trasie - w roku 2017 granicę 15 minut "złamał" 5 razy.
Mateusz Kaczamarek
Młodzieżowy Mistrz Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami. Uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych.
Kamil Karbowiak
Młodzieżowy Mistrz Polski w biegu na 10 000 m. Brązowy medalista Mistrzostw Polski na 5000 m. Wicemistrz Wojska Polskiego w Półmaratonie.
Aleksandra Lisowska
Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w półmaratonie.
Angelika Mach
Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km oraz na 10 000 m.
Dawid Malina
Halowy mistrz Polski w biegu na 5000 m, wicemistrz Polski w półmaratonie, brązowy medalista Mistrzostw Polski na 10 000 m.
Sylwia Ślęzak
Młodzieżowa Mistrzyni Polski w Biegach Przełajowych, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 3000 m z przeszkodami.
Nagrodą główną za tytuł Najlepszego Biegacza w 2017 roku będzie nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 2-5 dostaną nagrody w wysokości 500 zł. Każdy będzie uhonorowany pamiątkową statuetką. Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii kończących edycję.
Dwuetapowe głosowanie
Głosowanie w plebiscycie jest podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbywa się na facebook’owym profilu CITY TRAIL. Post konkursowy ze zdjęciami każdej z nominowanych osób został opublikowany w środę, 31 stycznia o godz. 9:00 i był to początek głosowania. Oddanie ważnego głosu polega na kliknięciu któregokolwiek z dostępnych przycisków reakcji (np. „Lubię to”) pod zdjęciem kandydata. Na podstawie liczby kliknięć zostanie stworzona klasyfikacja, w której kandydatom zostaną przyznane miejsca od 1. do 10. Za przyznane miejsce kandydaci otrzymają punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. 5. Głosowanie potrwa do 8 lutego do godz. 21:00.
Drugi etap to głosowanie jury, które ustali swoją klasyfikację i na jej podstawie również zostaną przyznane punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. Jury będzie sugerować się własnym subiektywnym zdaniem, a także komentarzami uczestników plebiscytu. Pięć osób, które napiszą najciekawsze komentarze zachęcające do oddania głosu na kandydata zostanie nagrodzonych oficjalnymi kubkami CITY TRAIL.
Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 13 lutego o godz. 20:00 na stronie www.citytrail.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku.