Wystartowały zapisy do czwartej edycji TriCity Trail!

Górskie bieganie "nad morzem"? To możliwe! Do wyboru aż trzy dystanse, które jak co roku zostaną poprowadzone ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorzy wprowadzają również rywalizacje sztafet. Impreza z cyklu TriCity Trail odbędzie się 8 lipca 2018. Zapisy już ruszyły.

Od 2015 roku na trasie z Gdańska do Wejherowa organizowany jest bieg TriCity Trail. Nieco ponad 80 km poprowadzone ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to wyzwanie nawet dla wprawionych ultrasów - ponad 30 podbiegów i podejść wymaga bardzo roztropnego rozłożenia sił. Dla mniej doświadczonych organizatorzy przygotowali dystans Maraton+, a dla wielbicieli rywalizacji drużynowej – nowość - Sztafetę 80 km +.

Dystans ultramaratonu TriCity Trail to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą +1710/-1820. Limit czasu na pokonanie trasy to 13 godzin. W edycji 2017 zwycięzcami zostali Sebastian Sikora z Gdyni (czas 6:46:14) oraz Małgorzata Pazda-Pozorska z Kobylnicy (jej wynik to 7:36:46).

TriCity Trail Maraton + to dystans, który miał swój debiut w 2017 roku. Na 47 km na zwodników czekają przewyższenia +1000/-1100m. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny. Najlepszymi w pierwszej edycji biegu okazali się Kamil Leśniak z Torunia (czas 3:32:55) oraz Dorota Kaczmarek ze Straszyna (4:34:43).

Nowością w roku 2018 będzie Sztafeta poprowadzona na trasie biegu ultra – 80 km +. Drużyny będą składać się z czterech osób. – Składy sztafet mogą być zupełnie dowolne – męskie, damskie bądź mieszane. Zmiany będą odbywać się na punktach odżywczych, a więc uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania różne dystanse – kolejno 19 km, 16 km, 20 km i 27 km. Dodatkową trudnością będzie konieczność zorganizowania transportu na start poszczególnych etapów we własnym zakresie

– wyjaśnia Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów TriCity Trail. 

Tego typu rywalizacja jest w Polsce w zasadzie niespotykana, więc trudno ocenić, jakie będzie zainteresowanie, aczkolwiek mamy przeczucie, że pomysł chwyci.

Trzecim dystansem indywidualnym jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W edycji 2017 zwyciężył Rafał Kołodzik z Luzina (jego czas to 1:21:13). Wśród kobiet wygrała Monika Rolbiecka (wynik zwyciężczyni to 1:34:23). Zapisy do półmaratonu ruszą 17 stycznia.

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior - na dystansach od 300 m do 2 km. Elektroniczna rejestracja rozpocznie się 17 stycznia.

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.