Deszczowa i wietrzna aura niestraszna biegaczom

Miniony weekend był sporym wyzwaniem dla biegaczy. Deszcz, wiatr, błoto nie były jednak w stanie zniechęcić olsztyńskich i trójmiejskich uczestników cyklu CITY TRAIL. Zarówno w Olsztynie jak i Gdyni chętnych do biegania nie brakowało.

Olsztyn


W sobotnich zawodach wzięło udział ponad 356 dorosłych i blisko 100 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł – podobnie jak przed miesiącem – Paweł Pszczółkowski. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka edycji 2016/2017 - Aleksandra Lisowska.


Najszybszy zawodnik w biegu - Paweł Pszczółkowski uzyskał czas 17:10. Paweł nie krył zadowolenia ze zwycięstwa. Nic w tym dziwnego, bowiem Paweł umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. - Może nareszcie uda mi się odnieść zwycięstwo w „generalce”.
Startuję w CITY TRAIL od wielu lat i aż czterokrotnie plasowałem się na drugiej pozycji.
Chciałbym w końcu ten drugi stopień podium odczarować. Zależy mi na wygranej tym
bardziej, że jestem z Olsztyna. Najważniejsze, że jestem w pełni zdrowy i mogę w stu
procentach realizować założenia treningowe – mówił na mecie Paweł Pszczółkowski. - Przed dwoma tygodniami startowałem w Rock’n Roll Lizbona Półmaratonie i wówczas nie czułem się najlepiej. Być może przyczyniło się do tego osłabienie wynikające z trudnych warunków atmosferycznych (Paweł uzyskał w Lizbonie czas 1:12:46 – przyp.). Na pewno stać mnie na więcej. Plany na przyszły sezon są ambitne. Przygotowuję się do maratonu. Póki co czuję się równie dobrze na krótkich dystansach, czego potwierdzeniem są moje starty na 5- kilometrowej trasie CITY TRAIL w Olsztynie.

City Trail OlsztynCity Trail Olsztyn materiał prasowy


Triumf w kategorii pań odniosła Aleksandra Lisowska, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu. Oli nie udało nam się złapać po biegu, wiemy jednak, że jest w bardzo dobrej formie. Wykonała ogromną pracę treningową do maratonu. Start w Poznaniu na najdłuższym dystansie olimpijskim niestety nie poszedł po jej myśli, zmuszona była zejść z trasy. Według jej trenera, wrocławskiego szkoleniowca Jacka Wośka, wielomiesięczny trening, który realizowała pod maraton „odwdzięczy” się w kolejnych startach. I to na olsztyńskiej trasie było już widać. Ola zupełnie swobodnie pokonała pięć niełatwych, przełajowych kilometrów w czasie 18:20. Najbliższe plany startowe dotyczą między innymi startu w przełajowych mistrzostwach Wojska Polskiego. Przypomnijmy, że Ola Lisowska dokonała przed pięcioma laty sztuki niebywałej, zdobywając trzy złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach na 5000 i 10000 m oraz 3000 m z przeszkodami.

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Długim odbędą się 25 listopada.

W niedzielę zawody CITY TRAIL przeniosły się do Gdyni. W imprezie wzięło udział 348
dorosłych i ponad 70 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł – trzeci przed
miesiącem – Mateusz Kaczmarek. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka
poprzedniego biegu – Ewelina Paprocka.


Zwycięzca Mateusz Kaczmarek uzyskał czas 16:44. – CITY TRAIL to świetna forma przetarcia i sprawdzenia w drodze do startu docelowego - w moim przypadku młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Odbędą się one 26 listopada, czyli w dzień trzeciego biegu CITY TRAIL. Mimo to, cyklu nie zamierzam odpuścić i o zwycięstwo postaram się w kolejnych biegach – podkreślił na mecie zawodnik WKS Flot Gdynia.

City Trail TrójmiastoCity Trail Trójmiasto materiał prasowyZwyciężczynią biegu została Ewelina Paprocka. Jej wynik to 19:59. Po biegu powiedziała: - Po triumfie w Gdańsku przed miesiącem umocniłam się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Będę starała się wygrać w tym sezonie trójmiejski cykl CITY TRAIL. Mijający sezon był dla mnie nieco spontaniczny. Ze względu na obowiązki zawodowe nie byłam w stanie zrealizować w pełni założeń treningowych. Nie mam sprecyzowanych planów na przyszły sezon. Po prostu - chcę biegać, a to jak wyjdzie uzależnione jest od możliwości czasowych. Za miesiąc widzimy się na trasie w Gdańsku. Trasie, którą lubię bardziej od gdyńskiej. Niby ta w Gdyni jest szybsza, ale mimo wszystko lepiej biega mi się w Gdańsku.


Najbliższe zawody CITY TRAIL Trójmiasto odbędą się 26 listopada w Gdańsku.


Poza Olsztynem i Trójmiastem w cyklu uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź,
Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W pierwszy weekend listopada zawody odbędą się w Katowicach (sobota, 4 listopada), we Wrocławiu oraz Łodzi (niedziela, 5 listopada).

Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.