TriCity Trail już w niedzielę

9 lipca odbędzie się trzecia już edycja imprezy TriCity Trail. To bieg ultra, maraton oraz półmaraton rozgrywane na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Bazą imprezy jest Wejherowo, gdzie zlokalizowana będzie meta wszystkich dystansów. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 5 lipca. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

80 km z Gdańska do Wejherowa

Najdłuższy dystans liczy nieco ponad 80 km. Start odbędzie się w niedzielę, 9 lipca o godz. 5:00 w Gdańsku (skraj ulicy Harfowej). Biegacze będą mieć na pokonanie trasy 13 godzin. Ubiegłoroczny zwycięzca – Roman Elwart - ukończył zawody po 7 godzinach 31 minutach i 46 sekundach. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Anna Karolak, która dotarła na metę jako piąta w klasyfikacji open, a jej wynik to 7 godzin 53 minuty i 24 sekundy.

Dystans ultra to nie tylko 80 km, ale także +1730/-1830 m przewyższenia.

 

Maraton+, czyli 47 km

Po raz pierwszy w ramach imprezy odbędzie się rywalizacja na dystansie 47 km. Start biegu zaplanowany jest na niedzielę, 9 lipca, na godz. 7:00 w Gdyni (skraj ulicy Appolina). Tutaj na zawodników czekają przewyższenia rzędu +1000/-1100 m. Limit czasu wynosi 7,5 godziny.

 

Półmaraton

Najkrótszym i najmniej wymagającym dystansem jest przełajowy półmaraton, ze startem i metą w Parku Miejskim im. Majkowskiego Wejherowie. Zawody ruszą o godz. 9:00 (skraj parku – ulica Zamkowa), a na przebiegnięcie 21 km będzie 3,5 godziny. Na całym dystansie będzie do pokonania +280/-280 m przewyższenia.

Ubiegłoroczni zwycięzcy to małżeństwo Michał i Monika Rolbieccy. Czas Michała to 1 godzina 17 minut i 30 sekund, a Moniki – 1 godzina 31 minut i 26 sekund.

 

TriCity Trail Junior

W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie biegi zostaną rozegrane na terenie Parku Miejskiego w Wejherowie. Początek rywalizacji młodych adeptów biegania o godz. 9:10.

TriCity TrailTriCity Trail [fot. Piotr Dymus]

 

Pokaz filmu „Chasing the Breath / W pogoni za oddechem”

Dzień przed zawodami, 8 lipca, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344), która jest bazą zawodów, odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego o przygotowaniach do jednego z najtrudniejszych maratonów na świecie – Tenzing Hillary Everest Marathon. Prezentacja filmu „Chasing the Breath / W pogoni za oddechem” będzie połączona ze spotkaniem z bohaterem – Robertem Celińskim. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Początek o godz. 18:30.

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w PolsceCITY TRAIL, który odbywa się w 12 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Partnerami biegu są marki Salomon i Suunto oraz Centrum Handlowe „Osowa” w Gdańsku. Impreza TriCity Trail jest współfinansowana przez Powiat Wejherowski i Urząd Miejski w Wejherowie.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebooku.  

TriCity TrailTriCity Trail [fot. Piotr Dymus]

TriCity Trail 2017 – 7 lipca 2017

Biuro zawodów – 17:00-21:00, Centrum Handlowe „Osowa” w Gdańsku

TriCity Trail 2017 – 8 lipca 2017

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344:

  • Biuro zawodów – 14:00-20:00
  • Pokaz filmu „Chasing the Breath / W pogoni za oddechem” i spotkanie z Robertem Celińskim – godz. 18:30

TriCity Trail 2017 – 9 lipca 2017

  • 80 km – start godz. 5:00, ulica Harfowa, Gdańsk
  • Maraton+ - start godz. 7:00, ulica Apollina, Gdynia
  • Biuro zawodów dla PÓŁMARATONU i biegów JUNIOR – od godz. 7:00 – Park Miejski, Wejherowo, okolice amfiteatru
  • Półmaraton – start godz. 9:00, ulica Zamkowa – skraj Parku Miejskiego, Wejherowo

Meta wszystkich biegów: Park Miejski w Wejherowie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.