W Prima Aprilis startują zapisy do letniej edycji CITY TRAIL!

To nie żart - 1 kwietnia, w Prima Aprilis, o godz. 9 startują zapisy do CITY TRAIL onTour - letniej odsłony największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. 2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów - każdy na 5km. Termin: 17-28 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na www.ontour.citytrail.pl.

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź - to lokalizacje, w których odbędzie się letnia edycja cyklu - w takiej właśnie kolejności. Biegi zostaną rozegrane w dni powszednie - w godzinach popołudniowych. Pierwsza impreza zaplanowana jest na 17 lipca w Lublinie, ostatnia - na 28 lipca w Łodzi. Start biegu głównego na 5km będzie odbywał się o godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km.

"Za nami już dwie edycje letniej odsłony CITY TRAIL. To dla nas przede wszystkim okazja, by przypomnieć o naszym głównym projekcie - jesienno-zimowym cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, którego szósta już, ogólnopolska edycja wystartuje jesienią. Zapisy zostaną uruchomione 1 sierpnia, a więc tuż po zakończeniu CITY TRAIL onTour" - informuje Piotr Książkiewicz, organizator biegów.

City TrailCity Trail Piotr Dymus Piotr Dymus

"Środek wakacji to dobry czas, by na chwilę oderwać się od startów w biegach ulicznych i sprawdzić się na 5-kilometrowej leśnej trasie. Każda impreza ma oddzielną klasyfikację, na mecie są medale, a najlepsi zawodnicy tuż po biegu są dekorowani i nagradzani. To istotna różnica w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym, w którym trzeba wziąć udział cztery razy, by zostać sklasyfikowanym" - dodaje.

Opłata startowa za jeden bieg to 29 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 39 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 7,5 lub 10 zł. "Zachęcamy do startów w więcej niż jednej lokalizacji. Opłata startowa za drugi i każdy kolejny bieg to 14,5 zł, ale trzeba zapisać się przez internet od razu na każdą z interesujących nas imprez" - informuje Książkiewicz.

City TrailCity Trail Piotr Dymus Piotr Dymus

CITY TRAIL onTour 2016 przyniósł dziesięcioprocentowy wzrost frekwencji w biegu głównym względem pierwszej edycji - w dziesięciu imprezach wzięło udział 2771 biegaczy. W CITY TRAIL Junior - zawodach dla dzieci i młodzieży frekwencja wzrosła aż o 39% - w rywalizacji wzięło udział 956 młodych zawodników. W roku 2016 największym biegiem był ten w Poznaniu. Wzięło w nim udział 400 dorosłych biegaczy i 120 dzieci. Tuż za stolicą Wielkopolski uplasowała się Warszawa z 396 zawodnikami i 122 dziećmi. Trzecie miejsce pod względem frekwencji w letnim cyklu zajęła Bydgoszcz - 354 dorosłych i 146 dzieci. Warto dodać, że CITY TRAIL onTour cieszy się dużym zainteresowaniem pań - w poprzedniej edycji kobiety stanowiły 38,5% wszystkich biegaczy.

Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook'u .