Postanowiłeś zacząć biegać? Już w ten weekend możesz przebiec swoje pierwsze 5 km z CITY TRAIL

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasów. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda - jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg - trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. W ten weekend można spróbować swoich sił w Łodzi, Lublinie oraz Warszawie.

 

 – To jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie! – zapewnia Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów cyklu. – Naszym celem jest zachęcenie osób o różnym poziomie zaawansowania do aktywnego spędzania czasu - także jesienią i zimą. To okres, kiedy dużo trudniej się zmotywować, a takie comiesięczne spotkania biegowe są dobrym powodem do wyjścia z domu. W naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania. U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasówBiegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasów Fot. Karolina Krawczyk/CITY TRAIL

Dzieci i młodzież startują na dystansach od 300m do 2km – w zależności od wieku. Najmłodsi uczestnicy mają zaledwie kilkanaście miesięcy i zazwyczaj pokonują trasę z pomocą rodziców.

Zależy nam, aby takie inicjatywy, jak CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mobilizowały Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy więc nadzieje, że mieszkańcy Warszawy i okolic ponownie dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i pobiegną wspólnie z nami.  Liczymy także, że teraz jeszcze więcej ludzi przyłączy się do akcji, by promować aktywność sportową i jednocześnie zrobić pierwszy krok w celu wdrożenia zasad profilaktyki zdrowotnej do codziennego życia – podkreśla Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasówBiegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasów CITY TRAIL

W weekend CITY TRAIL pobiegnie z Łodzi, Lublinie i Warszawa

Lublin rozpocznie czwartą kolejkę ogólnopolskich biegów CITY TRAIL

W sobotę, 7 stycznia 2017 odbędzie się czwarty już bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie. Będzie to pierwsza impreza w ramach tego ogólnopolskiego cyklu w Nowym Roku i jedocześnie początek czwartej (z sześciu zaplanowanych) kolejki. Zapisać się można na miejscu, w dniu zawodów.

Leśne bieganie nad Zalewem Zemborzyckim

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej pętli nad Zalewem Zemborzyckim. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest bardzo urozmaicona. Nie brakuje delikatnych podbiegów i korzeni.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasówBiegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasów CITY TRAIL

Na biegi CITY TRAIL można zapisywać się przez stronę internetową www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 3 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne.

 

Lubelska edycja zawodów wspierana jest przez Miasto Lublin.

Leśne bieganie na Młocinach w Warszawie 

W niedzielę, 8 stycznia 2017 odbędzie się czwarty już (z sześciu zaplanowanych) bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Warszawie. To doskonała okazja, by dobrze – aktywnie - zacząć Nowy Rok! Zapisy trwają na stronie www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 4 stycznia. Spóźnialscy mogą liczyć na rejestrację w dniu biegu.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasówBiegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasów Fot. Karolina Krawczyk/CITY TRAIL

Na biegi CITY TRAIL można zapisywać się przez stronę internetową www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 4 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. 

 

Przełaje w Parku Baden-Powella w Łodzi

W niedzielę, 8 stycznia 2017 odbędzie się czwarty już (z sześciu zaplanowanych) bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. To doskonała okazja, by dobrze – aktywnie - zacząć Nowy Rok! Zapisy trwają na stronie www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 4 stycznia. Spóźnialscy mogą liczyć na rejestrację w dniu biegu.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków: Baden-Powella i 3 Maja.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasówBiegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasów fot. Sebastian Nowakowski/CITY TRAIL

Na niedzielne biegi CITY TRAIL można zapisywać się przez stronę internetową www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 4 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne.

 

 

Plan niedzielnej imprezy

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – w Parku Baden-Powella w okolicy Motodromu. Wtedy to rozpocznie pracę biuro zawodów. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Ten plan dotyczy każdego z biegów CITY TRAIL – nie tylko w Łodzi, ale we wszystkich lokalizacjach, w których odbywają się zawody, a są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Warunkiem sklasyfikowania, a więc otrzymania pamiątkowego medalu jest ukończenie co najmniej czterech biegów – niekoniecznie w jednym mieście. Podsumowanie cyklu odbędzie się po zakończeniu części sportowej – około dwa tygodnie po ostatnim biegu, który w Łodzi jest zaplanowany na 19 marca 2017.

Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport. Zawody wspiera MOSiR Łódź.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.