Druga odsłona CITY TRAIL w Warszawie

W najbliższą niedzielę, 6 listopada odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej ścieżkami Lasu Młociny. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 2 listopada.

Inauguracja sezonu odbyła się 9 października. Linię mety minęło 660 biegaczy. Zwycięstwo odniósł Łukasz Oskierko, a wśród kobiet triumfowała Edyta Rybacka. W zawodach dla dzieci i młodzieży wystartowało 266 młodych adeptów biegania.

Dlaczego warto startować w terenie?

Biegi przełajowe - w Polsce znacznie mniej popularne niż biegi uliczne - są doskonałym treningiem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. – Jako fizjoterapeuta polecam bieganie w przełaju swoim pacjentom, szczególnie jeśli ktoś jest obciążony treningiem pod maraton. Miękkie podłoże mniej obciąża nasze stawy, poprawia motorykę, poczucie stabilności. Zmiennie podłoże świetnie pobudza naszą propriocepcję, czyli czucie głębokie – podkreśla Andrzej Piotrowski, fizjoterapeuta, instruktor, właściciel kliniki rehabilitacji sportowej Ortoreh w Warszawie, aktywny uczestnik cyklu CITY TRAIL. - W lesie trudniej jest zrealizować nawet najprostszy trening z asfaltu, ale upatruję w tym korzyści: pracujemy nad siłą, koncentracją, mobilizujemy siebie i swoje mięśnie do specyficznego wysiłku i w ostatecznym rozrachunku mamy lepszy efekt. Czasami udaje mi się namówić swoich pacjentów na zmianę planów startowych z „ulicy” na zabawę w bieganie w terenie i z tego rodzą się ciekawe projekty – dodaje.

Andrzej Piotrowski zaznacza, że dla niego – jako biegacza – bieganie w terenie to możliwość spędzenia czasu na łonie natury, pooddychania świeżym powietrzem, relaksu i wykonania spontanicznego treningu – nierzadko takiego bez konkretnego celu – dla przyjemności.

City Trail WarszawaCity Trail Warszawa Karolina Krawczyk

Zapisy do niedzielnego biegu

Rejestracja do niedzielnych zawodów odbywa się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 2 listopada. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku biegu głównego oraz 5 zł w biegu dla juniorów. Po zamknięciu zgłoszeń elektronicznych będzie można dopisać się do listy startowej jeszcze w dniu zawodów – opłata startowa w biegu głównym wyniesie wtedy 25 zł, koszt startu dzieci pozostaje bez zmian. Jest także możliwość wykupienia karnetu na cały cykl – opłata to 80 zł (w ramach pakietu startowego jest wtedy koszulka techniczna marki Salomon) – dorośli oraz 20 zł – dzieci.

Trasa

Biegi CITY TRAIL Warszawa odbywają się przez cały sezon na jednej trasie – w Lesie Młociny. Pętla jest zupełnie płaska, co z jednej strony sprzyja początkującym biegaczom, a z drugiej - tym zaawansowanym daje możliwość uzyskania znakomitych czasów. Trasa jest oznaczona co kilometr.

City Trail WarszawaCity Trail Warszawa Karolina Krawczyk

Plan minutowy biegów

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5km.

6 miesięcy, 6 biegów

Formuła biegów CITY TRAIL to 6 biegów, które odbywają się w odstępach kilkutygodniowych. Edycja 2016/2017 potrwa w Warszawie do 12 marca 2017. Aby zostać skalsyfikowanym należy ukończyć co najmniej 4 biegi. Każdy, kto tego dokona otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie edycji odbędzie się w ciągu kilku tygodni po zakończeniu części sportowej. Gala z wręczeniem medali i nagród będzie siódmą, oddzielną imprezą i będzie miała uroczysty charakter.

Od sezonu 2015/2016 cykl CITY TRAIL odbywa się przy współpracy z Nationale-Nederlanden. – Nationale-Nederlanden to firma, która dba o bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale promuje też zdrowy styl życia oraz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Dlatego w tym roku również, jako partner tytularny, wspieramy organizatorów CITY TRAIL. Mamy bowiem wspólny cel jakim jest zachęcanie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej – zaznacza Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.