PUMA przedstawia zupełnie nowe IGNITE Dual

PUMA kontynuuje rozwijanie podbijającej sportowy rynek linii butów do biegania IGNITE. Kolejnym etapem rozwoju marki są IGNITE Dual w kolekcji na jesień i zimę 2016 roku, które łączą w sobie najwyższej klasy funkcjonalność i styl.

Najnowsze buty od PUMA łączą w sobie elastyczność i amortyzację. Zaprojektowane by dostarczyć pasjonatom biegów średnio- i długodystansowych, IGNITE Dual tworzy doskonale znana IGNITE FOAM. Z innowacyjnej pianki zbudowane są w najnowszych butach dodatkowo newralgiczne dla biegaczy punkty: pięta i przednia część podeszwy stopy. Tym samym IGNITE Dual zapewniają komfort i zwrot energii na całej rozciągłości stopy. Jodełkowe ułożenie rowków umożliwia kompresję buta podczas odbicia od podłoża, jak i lądowania na nim, a wyprofilowana wkładka EVA układa stopę pod komfortowy bieg.

Buty do biegania Puma IGNITE DualButy do biegania Puma IGNITE Dual Puma.com

PUMA ponownie udoskonaliła fizykę ruchów podeszwy i cholewki tak by te maksymalnie dopasowywały się do naturalnych ruchów biegacza. Zauważalne wyżłobienia biegnące od pięty po palce u stopy pozwalają łatwiej przenosić ciężar ciała biegacza podczas ruchu. Cholewkę tworzy dwuwarstwowa siatka zapewniająca komfortowe dopasowanie, lekkość i przewiewność. Stabilizację butowi zapewnia wykończenie pięty z gumy węglowej. Dla zwiększenia bezpieczeństwa biegaczy, cholewka jest stworzona z materiału zmieniającego barwę i odbijającego światło.

Buty do biegania Puma IGNITE DualButy do biegania Puma IGNITE Dual Puma.com

IGNITE Dual dostępne są w dwóch wersjach: IGNITE Dual Disc i IGNITE Dual evoKnit. Dual Disc to doskonale znana już „bezsznurówkowa” technologia PUMA, która zapewnia dopasowanie buta do stopy biegacza za pomocą kilku obrotów osławionego dysku. Z jej zalet korzysta między innymi najszybszy człowiek świata, Usain Bolt. IGNITE Dual Disc zostały skonstruowane z jeszcze większej ilości pianki IGNITE FOAM i oddychającej siatki, zapewniając maksymalną wygodę biegaczom.

Zaprezentowane przez PUMA buty IGNITE Dual są częścią nowej kolekcji sportowej na jesień i zimę 2016 roku. Kolekcja PUMA wyposażona jest w innowacyjną technologię dryCELL – materiał, który wyprowadza pot i pozwala cieszyć się suchą skórą podczas treningu. Zwiększony komfort zapewni też znana z INGITE Dual siatka usprawniająca cyrkulację powietrza i ograniczająca nieprzyjemny zapach. By zwiększyć bezpieczeństwo trenujących, ubrania wzorem zaprezentowanych butów mają zapewniać lepszą widoczność w ciemnościach.

Buty do biegania Puma IGNITE DualButy do biegania Puma IGNITE Dual Puma.com

Nowe IGNITE Dual wraz z kolekcją jesień-zima będą dostępne w oficjalnych sklepach PUMA, pod adresem PUMA.com i sklepach sportowych od 1 lipca 2016 roku.

Cena: 419 zł