TO był weekend Polaków! TAK dobrze nie było od 44 lat

Jeśli już przechodzimy do podsumowania weekendu i zmagań na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie, do głowy przychodzi nam tylko jedna myśl: To był scenariusz niczym z bajki.

12 medali - w tym aż 7 złotych i prowadzenie w klasyfikacji medalowej European Athletics Indoor Championships. Co tu dużo mówić. Ten weekend zdecydowanie należał do Polaków.

Nasi lekkoatleci spisali się na medal - dosłownie. Złote medale w biegach zdobyli Adam Kszczot (800 m), Marcin Lewandowski (1500 m) oraz sztafety 4x400 m. Sztafeta kobiet w składzie Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty oraz sztafeta mężczyzn Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński i Rafał Omelko.

Srebro po zmaganiach w Belgradzie w biegu na 400 m należy do Rafała Omelko, zaś brąz wywalczyła Sofia Ennaoui (1500 m), Ewa Swoboda (60 m) i Justyna Święty (400 m).

Do medalowego dorobku dołożyli się Konrad Bukowiecki w pchnięciu Kulą, Sylwester Bednarek w skoku wzwyż, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce.

Jak z każdym sportowym sukcesem Polaków, w mediach społecznościowych wybuchła prawdziwa burza emocji. Wszyscy cieszyli się osiągnięciami Polaków, tym bardziej, że 12 medali ostatni raz zdobyła w Polska w 1973 roku w Rotterdamie.

Adam Kszczot po zwycięskim biegu:

Sofia Ennaoui tuż po wywalczeniu brązowego medalu:

Marcin Lewandowski i emocje, które towarzyszyły po zdobyciu złotego medalu:

Nie pozostaje nam nic innego, jak podziękować za tak ogromne emocje i życzyć kolejnych większych i mniejszych sukcesów!

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.