Biegowe pułapki. Czyli na co uważać przy pokonywaniu kilometrów?

No właśnie. Bieganie jest jedną z najprostszych aktywności fizycznych, którą można podjąć. Wciąż znajduje się coraz więcej zwolenników, ale jest jeszcze sporo sceptyków, którzy nie do końca są przekonani o słuszności biegania przez kilka pułapek myślowych. Oto one.

 1. Wybierz swoją porę na trening

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, o jakiej porze dnia trening jest korzystniejszy dla człowieka. Każdy organizm jest inny. I każdy reaguje inaczej na różne czynniki. Warto spróbować pobiegać kilka razy w wyznaczonych godzinach. W późniejszym czasie można wywnioskować, która pora jest tą najlepszą - całkowicie subiektywnie. Nie szukaj odpowiedzi na to KIEDY NAJLEPIEJ BIEGAĆ. Biegaj wtedy, kiedy sprawia ci to największą przyjemność.

2. Musisz postawić na dobre obuwie

Żeby trening był "przyjemny", konieczne jest dobranie odpowiedniego obuwia.

3. Dieta też jest ważna - mimo wszystko

Pamiętaj, że w parze z bieganiem idzie też odpowiednia dieta. Jeżeli biegasz - odżywiaj się zdrowo. I w tym momencie zastanawiasz się, jak powinna wyglądać twoja dieta jesienią i zimą? W tym okresie mamy rzeczywiście ograniczony wybór warzyw i owoców, ale to nie przeszkadza w tym, żeby skomponować dobrą dietę.

Konkretne porady znajdziesz TUTAJ.

4. Nie czekaj - działaj

Nie czekaj na odpowiedni moment. On jest ZAWSZE. I nie szukaj wymówek! Bo za zimno, bo pada... To często jest bardzo zgubne. Każdą wymówkę potraktuj jako oddalenie do osiągnięcia celu.

5. Nuda? Serio?

Nie daj sobie wmówić, że bieganie jest nudne. To najbardziej błędne postrzeganie biegania jakie może istnieć. Bieganie w naturalnych warunkach daje nam mnóstwo doznań, których przeciętny człowiek nie jest w stanie widzieć i się zachwycać. Biegać można samemu lub w grupie. Jesteśmy w stanie stawiać sobie różne cele - o każdym stopniu zaawansowania. To również bardzo indywidualna kwestia, ale całkowicie elastyczna.

To takich 5 rad dla osób, które są na początku swojej biegowej przygody.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

 

Copyright © Agora SA