Poprawia nastrój, działa przeciwbólowo i... dzięki niemu mięśnie będą lepiej się regenerować!

Złote mleko przygotowywane jest na bazie kurkumy. Jest rozgrzewające, leczy kaszel, gorączkę, podnosi odporność. Dodatkowo ma działania przeciwbólowe, pomaga w zasypianiu, wycisza, poprawia nastrój i świetnie smakuje.

Złote mlekoZłote mleko www.pinterest.com

Jeżeli szklanka ciepłego mleka z kurkumą nie brzmi atrakcyjnie można również wypić je z kostkami lodu, lub lepiej - możesz potraktować je jako smoothie po treningu. Jako naturalny lek przeciwzapalny, kurkuma może złagodzić bóle mięśni i stawów. Pomaga również przy bólach głowy. Niektóre badanie wskazują, że kurkuma przynosi podobną ulgę do ibuprofenu. Złote mleko jest świetnym napojem do spożycia po intensywnym treningu - kurkuma oraz imbir zwalczają ból mięśni.

Przepis na złote mleko:

Składniki:

- szklanka mleka kokosowego lub migdałowego

- łyżeczka kurkumy

- łyżeczka imbiru

- łyżeczka cynamonu

- pół łyżeczki oleju kokosowego

Przygotowanie:

Mleko podgrzewamy na małym ogniu, aż będzie ciepłe. Dodajemy do garnka kurkumę, imbir, cynamon i olej kokosowy. Uważamy jednak, żeby nie zagotować mleka. Mieszamy od czasu do czasu. Odkładamy na kilka minut do przestygnięcia, po czym pijemy.

Przepis na złote mleko z pasty:

Składniki:

- pół szklanki kurkumy

- łyżeczka imbiru

- łyżeczka cynamonu

- szklanka wody

Przygotowanie:

Wlewamy wodę do garnka i dodajemy resztę składników. Podgrzewamy na małym ogniu. Mieszamy od czasu do czasu, aż nie uzyskamy gęstej pasty. Pastę przekładamy do słoika i trzymamy w lodówce.

Przygotowanie złotego mleka:

Do garnuszka wlewamy szklankę mleka migdałowego lub kokosowego, dodajemy łyżeczkę złotej pasty, pół łyżeczki oleju kokosowego. Możemy posłodzić łyżeczką miodu. Podgrzewamy na małym ogniu, uważając, aby nie zagotować mleka. Przelewamy do kubka i pijemy.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ