Polki nie zawiodły. Wszystkie w półfinale. Świetny debiut Swobody

W nocy odbyły się między innymi eliminacje w biegu na 100 m i 1500 m.

Sofia Ennaoui (pierwsza z lewej) Sofia Ennaoui (pierwsza z lewej)  Fot. Łukasz Wądołowski / Agencja Wyborcza.pl

BIEG NA 1500 M

W tej dyscyplinie startowały: Angelika Cichocka, Soffia Ennaoui i Danuta Urbanik. Wszystkie trzy Polki pokazały na co je stać i dostały się do półfinału.

Start Cichockiej jak zwykle emocjonujący. Jeszcze przed ostatnim okrążeniem była gdzieś na szarym końcu... Standardowo nie zawiódł jej doskonały finisz. I oto chodzi! Finisz to jej najmocniejsza strona.

Losy Sofii Ennaoui można porównać do poprzedniej zawodniczki. Ennaoui również przyśpieszyła na samym końcu i utrzymywała niesamowite tempo. Na mecie powiedziała: - Forma przyszła w odpowiednim momencie. Jeszcze myślałam, że mogę przycisnąć w końcówce i powalczyć o pierwsze miejsce, ale gdzieś z tyłu głowy zostawała myśl, by oszczędzić sił na za dwa dni. To dobry wskaźnik tego, że trener przygotował mnie najlepiej jak mógł.

Bieg Danuty Urbanik był nieco inny. Biegaczka utrzymywała się w środkowej stawce, później nieco spadła. Na metę wbiegła z czasem 1:08:67, który zagwarantował jej wejście do półfinału.

Wyniki:
Angelika Cichocka 4:11.76
Sofia Ennaoui 4:06.90
Danuta Urbanik 4:08.67

Mistrzyni Ewa SwobodaMistrzyni Ewa Swoboda Agencja Wyborcza.pl

BIEG NA 100 m

To był fenomenalny debiut naszej 19-letniej Ewy Swobody. Nie przestaniemy się nią zachwycać, bo trudno tego nie robić, przy tak świetnej formie młodej dziewczyny.

Bieg eliminacyjny był na dobrym poziomie. Ewa wbiegła na metę na drugiej pozycji z czasem 11.24. Sama biegaczka chciałaby zrobić życiówkę na olimpiadzie. I tego jej życzymy.

BIEG NA 400 m

Oprócz tego do półfinałów w biegu na 400 metrów dostał się Rafał Omelko. Zajął 5 miejsce z czasem 45.54. - Najważniejszy jest awans do półfinału. Trochę obawiałem się startu, bo nie czułem się najlepiej, ale udało się i z nadzieją patrzę na kolejny dzień. Mam nadzieję, że będzie szybciej – mówił po starcie Omelko

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

 

Copyright © Agora SA