Ewa Swoboda najszybszą kobietą w Polsce!

Ewa Swoboda zwyciężyła Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce na dystansie 100 m. W gronie mężczyzn najlepszy był Karol Zalewski.

W piątek (24.06.2016 r.) Ewa Swoboda została najszybszą kobietą w Polsce.

Swoboda na MP w Bydgoszczy na dystansie 100 m uzyskała czas 11,34 i tym samym zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w lekkoatletyce. Na wilelkie brawa zasługuje również Karol Zalewski, który zwyciężył w męskiej rywalizacji i bieg ukończył z wynikiem 10,30.

To były trudne zmagania ze względu na warunki atmosferyczne. Zawodnicy biegli pod wiatr, a oprócz tego z nieba lał się żar. Ewa Swoboda nie kryje zadowolenia, ponieważ jako 19-letnia dziewczyna zwyciężyła w kategorii seniorów i tym samym wpisała się w historię.

Mistrzyni Polski umieściła na swoim Facebooku post, w którym poinformowała o zwycięstwie i podziękowała za wsparcie.

Karol Zalewski również na swoim oficjalnym fanpage'u wstawił zdjęcie i cieszył się razem z fanami ze swojego zwycięstwa.