Chłopak wygrał zawody dla dziewczyn na Alasce. Na zdjęciu to jedna z nich

Do sytuacji doszło na Alasce podczas mityngu lekkoatletycznego.

W ramach mityngu na Alasce odbył się między innymi bieg na 100 metrów, gdzie zwyciężyła Kathleen Ice. Problem w tym, że Kathleen to transseksualny chłopak, który identyfikuje się jako Kathleen, a tak naprawdę nazywa się Nattaphon Wangyot. Zawodnik bezapelacyjnie pokonał swoje rywalki na dystansie 100 metrów, uzyskując czas 13.14. Bieg odbywał się w Anchorage i należy do jednych z większych i prestiżowych wydarzeń sportowych.

Kathleen Ice znajduje się na środku

Mnóstwo osób, szczególnie rodzice pozostałych zawodniczek nie kryją oburzenia i uważają, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do ich córek. Matka zawodniczki, która nie zakwalifikowała się na podium opowiada zdegustowana:  "Zawodnicy byli nagradzani do 4 miejsca, moja córka uzyskała piąte. Do końca nie wiedziała, że rywalizuje z mężczyzną. Jak mam jej teraz powiedzieć, że aby wygrać musi nie tylko trenować tak, aby pokonać inne dziewczyny, ale i też mężczyzn?"

Na Alasce nie ma żadnych regulacji prawnych, które zabroniłyby udziału takim osobom w zawodach. Nie da się ukryć, że zwycięzca wykorzystał lukę, wygrał i... wywołał burzę.

 

Wszystko wskazuje na to, że Stowarzyszenie ds. Aktywności Szkół na Alasce będzie musiało sprecyzować regulamin, który będzie dotyczył osób gender. W przeciwnym razie konflikt i bunt społeczny może się pogłębiać.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ