Nie ma nic silniejszego niż przyjaźń biegacza i psa. Oni razem ustanowili nowy rekord

Pies jest najlepszym przyjacielem w życiu człowieka. I tak się składa, że często też najlepszym kompanem do biegania. Biegacz razem ze swoim psem wybiegali rekord w biegu na milę.

To historia, która pokazuje, że silna wieź łącząca człowieka i psa potrafi zdziałać rzeczy niesamowite. W Santa Barbara w Kalifornii nieoficjalnie został pobity rekord. 39-letni Brian Duff razem ze swoim psem Kaydomem przebiegli milę (1,6 kilometrów) uzyskując czas 4:13. Czas ten jest o dwie sekundy lepszy od poprzedniego rekordu. Duff mówił o tym, że musiał mocno gonić za swoim psem, ponieważ to własnie on dyktował tempo. Stwierdził również, że jego pupil jest w stanie złamać magiczne 4 minuty, choć wtedy sam Brian musiałby jechać na rowerze.

 
 

Brian Duff na co dzień jest adwokatem i bez problemu organizuje sobie dzień tak, żeby mieć czas na bieganie.  Trzy lata temu swojego czworonoga zaadoptował ze schroniska i stworzył mu dom, w którym czuje się doskonale. Żeby było mało, wyżeł weimarski, bo takiej rasy jest pies Duffa, od momentu, kiedy został adoptowany bez przerwy biega i nigdy nie ma dość. Brain dodaje, że tygodniowo biega 60 kilometrów.

O innych psach, które są ciągle w biegu pisaliśmy już kilka razy. Niewątpliwie możemy powiedzieć o tym, że to właśnie pies jest najlepszym kompanem do biegania. Też tak uważacie?

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/PIESNAJLEPSZYMKOMPANEMDOBIEGANIA

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/PIESKTORYPRZEBIEGLPOLMARATON

PolskaBiega InstagramPolskaBiega Instagram tomrep

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ

Copyright © Agora SA