Szybki zastrzyk energii. Jak to jest z tą czekoladą?

Dookoła czekolady krąży kilka mitów. Nie zmienia to faktu, że jest przepyszna i idealnie smakuje z mnóstwem dodatków. Jej największym atutem jest to, że w błyskawiczny sposób dostarcza energię.

W związku z tym, że jest idealnym źródłem energii, stanowi genialną przekąskę przed treningiem, albo jest po prostu dobrym rozwiązaniem w kwestii uzupełnienia węglowodanów po treningu.

CzekoladaCzekolada Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Przy spożywaniu czekolady trzeba pamiętać o jednym - jest bardzo uzależniająca, a jej nadmierne spożywanie może nieskorzystanie wpłynąć na naszą wagę. Jest bardzo kaloryczna i jedna tabliczka (100 g) dostarcza 600 kcal. Oprócz tego trzeba pamiętać, że to GORZKA czekolada jest tą najbardziej wartościową . Zawiera duże pokłady witamin i minerałów.

Zastanawialiście się nad tym, dlaczego czekolada dostarcza energię w tak szybki sposób? Wszystko za sprawą węglowodanów prostych w niej zawartych. Tabliczka czekolady o dużej zawartości miazgi kakaowej ma w sobie więcej kofeiny niż kawa. A magnez w niej zawarty niweluje stres.

Dlatego warto dodawać czekoladę (tę wartościową) do przekąsek przed lub po treningu.

Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Gazeta

Oprócz tego, że czekolada dostarcza w błyskawiczny sposób energię, to niedawno naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Syracuse udowodnili, że ma ona wpływ na zdolności poznawcze mózgu człowieka. Grupa badawcza, która konsumowała czekoladę rzeczywiście miała lepsze wyniki. Wszystkie wnioski zostały opublikowane w magazynie "Appetite".

WIĘCEJ PODOBNYCH PRZEPISÓW ZNAJDZIESZ  TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.