Pijcie sok z buraków! Niesamowicie poprawia wydolność i jest cennym źródłem witamin

Burak w diecie często spychany jest gdzieś na dalszy plan. Wobec tego nie wykorzystujemy tego, co ma w sobie wartościowego. Zobaczcie niesamowite wartości buraka i przepis na sok z buraków, który jest smaczny i zdrowy.

Fotolia

BBC News podało jakiś czas temu wyniki badań, które wskazują, że azotany zawarte w burakach zmniejszają zużycie tlenu w organizmie, przez co ćwiczenia fizyczne stają się mniej męczące. Odkrycia tego dokonali naukowcy z University of Exeter w Wielkiej Brytanii. Badacze wierzą, że ich odkrycie pomoże cierpiącym na choroby układu krążenia, układu oddechowego i z problemami metabolicznymi. A oprócz tego - biegaczom, rowerzystom i innym sportowcom, dla których najważniejsza jest wytrzymałość. Tak więc: żeby trenowało się lepiej, wystarczy kilka buraków i sokowirówka.

Zdziwieni?  Warto, żebyście poznali przepis na sok z buraków, który jest łatwy do wykonania. Tym bardziej, że oprócz poprawy wydolności, buraki są także cennym źródłem witamin (A, B1, B2, C, E) oraz minerałów (wapń, żelazo, fosfor, magnez). Zgodnie z jego wartościami poznajcie przepis na sok z buraków, który jest łatwy do wykonania.

PRZEPIS:

SKŁADNIKI:

- buraki

- jabłko/cytryna

PRZYGOTOWANIE:

1. Obrać, umyć i pokroić buraki na mniejsze kawałki.

2. Przygotowane buraki przepuśćcie przez sokowirówkę.

3. Warto, żeby sok z burków podawać z nieco kwaśniejszym dodatkiem ( sok z jabłka albo cytryny).

4. Jeżeli sok będzie za gęsty - rozpuście go z wodą.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ