PANI PARASOLKA - biegaczka, którą zna i kocha cała Polska

Cóż tu dużo pisać. Pani Maria jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych biegaczek w Polsce. Wszystko za sprawą charyzmy i niesamowitej werwy - mimo swojego wieku.

Pani Maria Pańczak, znana jako Pani Parasolka. Zawsze gotowa na wyzwania i pełna energii. Jej biały strój i niebieską parasolkę można nazwać bez wątpienia atrybutami. Pani Maria w tym roku skończyła magiczne 78 lat i wciąż pojawia się na zawodach. Swoją przygodę z bieganiem zaczęła dopiero po 60-tym roku życia, ale z biegania czerpie ogrom radości, którą przekazuje innym. Warto dodać, że Biała Dama (tak też jest nazywana) jest z zawodu lekarzem - posiada dużą wiedzę na temat zdrowia , organizmu i fizjoterapii. Zawsze przekazuje swoje cenne rady.

Maria PanczakMaria Panczak %Fot. Tomasz Kaminski / Agencja Wyborcza.pl %Fot. Tomasz Kaminski / Agencja Gazeta

Kiedy wstawiliśmy zdjęcie Pani Marii z City Trail na nasz instagramowy profil - użytkownicy oszaleli. Pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy i gratulacji. Biegaczka jest motywacją dla wszystkich biegaczy. I nie tylko. Łamie stereotypy tego, że istnieją bariery wiekowe. Poza tym stereotypy są właśnie po to, żeby je łamać. A Pani Maria jest tego idealnym przykładem.

Zobaczcie, co działo się pod zdjęciem na naszym Instagramie :

 

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ

Copyright © Agora SA