Zdziwisz się, co pysznego można zrobić z nasion chia [INSTAGRAM]

Nasiona chia to "superprodukt", który zagościł w diecie wielu osób prowadzących aktywny tryb życia. Nasiona są całkowicie niepozorne, ale otwierają szereg możliwości kulinarnych przed biegaczami i nie tylko. Spójrz, co można zrobić z nasion szałwii hiszpańskiej.

Choć nasiona chia stały się ostatnio popularne, dużo osób dalej nie wie, jaki potencjał niosą za sobą i jak można je wykorzystać. Z nasion przygotowuje się najczęściej pudding. Jest on tylko jedną z tysiąca możliwości. Chia sprawdzi się również w pożywnych sałatkach, kanapkach, koktajlach i jako dodatek do jajecznicy.

Chia - z czym smakuje najlepiej?

Chia pudding najczęściej przygotowywany jest na bazie mleka. Nasiona najlepiej smakują z mlekiem kokosowym albo migdałowym. Jeżeli natomiast chodzi o owoce, to chia idealnie komponuje się w smaku z żurawiną, granatem czy mango. Zdecydowanie rzadziej nasiona przygotowywane są wytrawnie. W smaku pasują z jajecznicą albo jako dodatek do warzywnych kanapek i pożywnych sałatek. Ludzie prowadzący aktywny tryb życia chętnie sięgają po nasiona, ponieważ potrafią wypełnić zapotrzebowanie organizmu na magnez, mangan i fosfor. Warto zatem wprowadzić ten produkt do swojej diety.

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

7.

 

8.

 

9.

 

10.

 

WIĘCEJ PODOBNYCH PRZEPISÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.