"Dziś nie pójdę biegać, bo..." 4 najczęstsze wymówki biegaczy

No właśnie. Wśród biegaczy są ci, którzy szukają banalnych wymówek, pozwalających odpuścić im trening. Czasami zamiast szukać wymówek, lepiej zacząć działać. A trening przywróci energię na cały dzień, bądź na jego część.

ObowiązkiObowiązki Fotolia

"Nie pójdę pobiegać, bo dziś jestem zmęczony."

Każdy ma swoje obowiązki. Rodzina, praca, a co niektórzy jeszcze studia i mnóstwo innych przyziemnych spraw. Po ciężkim dniu wracasz do domu i jedyne o czym marzysz, to wskoczyć w kapcie i rozsiąść się w fotelu? Nic bardziej mylnego. Problem jest w tym, że to właśnie regularny trening pobudza organizm i daje dodatkowe pokłady energii, a nie lenistwo. Choć przyciąganie kanapy czasami działa ze zdwojoną siłą, warto pokonać "zmęczenie" i wybrać relaks w postaci treningu.

Nie mam czasuNie mam czasu Fotolia

"Nie mam czasu na trening"

Czas jest zawsze, tylko chęci brak. I motywacji. Pamiętajcie, że doba ma 24 h. Każdy dobrze zorganizowany człowiek jest w stanie wygospodarować czas na trening. Czasami po prostu gadanie i narzekanie pochłania najwięcej czasu. Dzień przed warto zastanowić się nad tym, kiedy znajdzie się chociażby godzinka na aktywność. Dobra organizacja jest kluczem do sukcesu, a narzekanie często prowadzi donikąd.

PogodaPogoda Fotolia

"Za zimno, za gorąco, pada deszcz, pada śnieg." - SERIO?

To chyba najbardziej banalne wymówki, które odciągają ludzi od treningów. A że w Polsce mamy zapewniony cały wachlarz warunków atmosferycznych, to na każdą porę znajdzie się pogodowa wymówka. Jesienią pada deszcz, zimą śnieg, a latem są nieznośne upały. Każde zjawisko atmosferyczne potraktujcie, jako urozmaicenie treningu!

Nie mam w czym biegaćNie mam w czym biegać Fotolia

"Nie mam odpowiedniego stroju i nie mam gdzie biegać."

Bla, bla, bla. Pamiętajcie o tym, że biegać można praktycznie we wszystkim. Choć coraz częściej popularyzowane są specjalistyczne ubrania, to warto wiedzieć, że odzież techniczna to rzeczywiście lepszy komfort treningu, ale czy konieczny w przypadku amatorskiego biegania? Najważniejsze z odzieży są buty i o nie warto zadbać. Reszta jest kwestią własnej wygody. Jeżeli natomiast chodzi o miejsce do treningów, to biegać również można wszędzie. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy. Z pewnością gdzieś jest park czy pobliski lasek. Trzeba tylko porządnie poszukać.

Wobec wszystkich wymówek, które najczęściej są po prostu banalne, warto zapamiętać, że:

MotywacjaMotywacja Fotolia

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ