Motywacja do biegania. Znajdź własną drogę

Brakuje Ci motywacji do treningów? Wypróbuj nowe sposoby na zmobilizowanie się do biegania.

1. Bieganie to oszczędzanie

,,Money, money, money" śpiewała kultowa Abba marząc o bogactwie i dobrej zabawie. Jeśli się z nimi utożsamiasz to postaw na bieganie, dzięki któremu zyskasz i jedno i drugie. Nie chodzi jednak o to byś rzucił pracę i został zawodowym biegaczem. Wystarczy, że wszędzie dokąd teraz dojeżdżasz samochodem czy komunikacją miejską zaczniesz biegać. Te drobne oszczędności, na dłuższą metę mogą okazać się całkiem intratną inwestycją. Pieniądze zaoszczędzone na biletach i paliwie wrzucaj do świnki skarbonki, a po kilku miesiącach rozbij i wydaj na coś, o czym zawsze marzyłeś.

dailymail.co.ukdailymail.co.uk dailymail.co.uk dailymail.co.uk

2. Wizja podróżowania motywacją do biegania

Masz już plany na tegoroczne wakacje? Jeśli nie, to nie wybieraj kolejnych wczasów all inclusive, ale przeżyj coś co będziesz wspominać do końca życia.

Znajdź ciekawy bieg odbywający się na drugim końcu świata, zapisz się i kup bilety na  samolot. Im więcej czasu, energii i funduszy poświęcisz na przygotowania, tym większa będzie Twoja motywacja do solidnych treningów. Przy okazji przestaniesz szukać wymówki, dlaczego w tym roku znowu remontujesz kuchnię i przemalowujesz ściany w salonie, zamiast spełniać marzenia.

różne maratonyróżne maratony różne maratony

3. Biegaj kolorowo, z przeszkodami i metą za plecami

Mówisz maraton myślisz nuda... Nie ty jeden nie lubisz przebierać nogami przez kilka godzin starając się zająć czymś myśli, żeby tylko dotrwać do końca. Co byś zatem powiedział, gdyby po drodze czekały Cię atrakcje. Nie chodzi bynajmniej o te ze strony własnego przewodu pokarmowego po zbyt obfitym śniadaniu, ale o urozmaicenia zapewnione przez organizatorów.

Najlepszym przykładem jest Runmageddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami, na trasie którego będziesz musiał czołgać się w błocie, wspinać no linie, wdrapywać na pionowe ściany, przerzucać opony, dźwigać ciężkie worki, przeskakiwać nad ogniem i pokonywać wiele innych przeszkód. Zabawa fantastyczna, a satysfakcja na mecie nie do opisania.

Jeśli jednak wizja otarć, ran, siniaków, a także błota i piasku na całym ciele niespecjalnie do ciebie przemawia to możesz ubrudzić się inaczej, tzn. na kolorowo. Takie atrakcje czekają na uczestników The Color Run, czyli najbardziej pstrokatej, a zarazem najradośniejszej imprezy biegowej sezonu.

To także wydaje ci się za mało oryginalne? Stań zatem do rywalizacji z metą. Tak, dobrze przeczytałeś - The Wings for Life World Run to jedyny bieg, w którym uciekasz przed ,,linią mety", a dokładniej biegniesz tak długo, aż dogoni cię samochód, który ją symbolizuje. Dodaj do tego poczucie, że cały Świat biegnie o tej samej porze, a 100% opłat startowych przeznaczone jest na cel charytatywny, i wszystkie wątpliwości znikają.

ciekawe biegiciekawe biegi ciekawe biegi

Wypróbuj te ekstremalne metody motywacyjne, a zobaczysz, że nie trzeba biegać dla rekordów, utraty kilogramów czy poprawy kondycji, ale dla samej radości z biegania. Bieganie nie musi byś bowiem środkiem do osiągnięcia celu, ale celem samym w sobie, a wtedy staje się najwspanialszą przygodą i sposobem na życie.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Copyright © Agora SA