Wytrwałość, taktyka, poczucie humoru - wyniki konkursu "Atuty maratończyków"

Mocnych stron maratończyków nie da się zliczyć na palcach jednej ręki! Dostaliśmy dużo zgłoszeń w konkursie ?Atuty maratończyków? i za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Zwycięzcy dzięki Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji będą mogli wykorzystać swoje atuty w trakcie 16. PKO Poznań Maratonu! Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Poniżej przedstawiamy 10 zwycięskich odpowiedzi. Mamy też jedną nagrodę specjalną za pomysłowość - zestaw 3 książek biegowych!

1. Konrad Różowicz

Po pierwsze hart ducha , gdy biegniesz, a tu plucha i wiatr Ci w oczy dmucha, po drugie wytrwałość , by biec na całość i nie zejść z trasy gdy masz już dość, po trzecie uśmiech na twarzy gdy stopa o wypoczynku marzy, a kark potrzebuje masaży ;)

Maratończyk musi mieć wiele atutów, by z radością przebiec ten dystans nawet bez butów ;)

2. Rafał Wraga

WIEDZA, TAKTYKA, PRZYGOTOWANIE

Należy wiedzieć po co się biegnie królewski dystans. Należy mieć taktykę na bieg i ewentualne plany awaryjne w razie niedyspozycji oraz należy być przygotowanym, aby nie było w/w niedyspozycji i nie zrobić sobie krzywdy.

3. Zbigniew Jamroz

Cierpliwość, wyobraźnia, pewność siebie . Trenujemy cierpliwie i nie zrażamy się byle czym. Wyobrażamy sobie swój cel i jak do niego dążymy, co znacznie zwiększa szanse jego realizacji. Jesteśmy pewni swoich umiejętności, nie uprawiamy "czarnowidztwa", tylko pewnie przystępujemy do realizacji wcześniej obranej taktyki.

4. Damian Targiel

Chęci - bo od tego się zaczyna;

Wytrwałość - bo tak się dąży do celu;

Lekka noga - bo tak się robi życiówke

Wygraj pakiet na 16. PKO Poznań Maraton!Wygraj pakiet na 16. PKO Poznań Maraton! Polska Biega Polska Biega

5. Cezary Doroszuk

Wytrwałość - by trenować bez względu na pogodę Poczucie humoru - by umieć się bawić z kibicami, którzy na 5km krzyczą, że już końcówka J Koleżeńskość - by pomóc na trasie potrzebującej osobie czy to motywującym słowem czy też wsparciem fizycznym

6. Rafał Perkowski

Cechy biegacza maratończyka to przede wszystkim 1. Ciężka praca . Nikt tak jak biegacze nie wie ile ciężkiej pracy trzeba włożyć, żeby osiągnąć sukces. 2. Wytrwałość . Tylko konsekwencja w działaniu i jasno określony cel daje realny sukces 3. Pokora . Nic tak nie uczy pokory jak zdobycie dystansu królewskiego...

7. Adam Maliszewski

Determinacja cechuje maratończyka wspaniale - bo aby cel osiągnąć trenuje on długo i wytrwale, zarówno w zimnie, jak i w upale. Nuta optymizmu również mu nie zaszkodzi - bo myśląc pozytywnie większy wysiłek łatwiej przychodzi, za co triumf na mecie biegacza wynagrodzi. Przyjaźń jest bardzo ważna, znam z tras osób wiele - bo inni zawodnicy to nie rywale, ale przyjaciele!

8. Agnieszka Miller

Pojemny żołądek (na pasta party), umiejętność myślenia o pierdołach przez ponad 42km (żeby nie skupiać się na biegu) i cierpliwość ( bo meta strasznie daleko i długo się do niej biegnie!) :)

9. Dariusz Uchnast

Po pierwsze UŚMIECH - nieodzowny atrybut prawie każdego biegacza, po drugie CIERPLIWOŚĆ - bez metody małych kroczków znacznie ciężej przebiec maraton, po trzecie SZALEŃSTWO - kto normalny biega 42,195 m. dla przyjemności ? Ja na pewno, ale szaleństwa jest w tym sporo, a satysfakcji jeszcze więcej :)

10. Dominik Drażba

1. Aktywność na Facebooku - przez 42km 195m można poznać wielu nowych znajomych 2. "Pojemne" ciało - przez 42km 195m liczba endorfin wzrasta gwałtownie, trzeba je gdzieś pomieścić 3. Pozytywna energia - przez 42km 195m może uda się nią zarazić trochę ludzi narzekających na zamknięte ulice

NAGRODA SPECJALNA: Maciej Jankes

aktywny- na każdym kilometrze ambitny-dążący do celu bystry-taki co szybko załapie trasę biegu cierpliwy-na sukcesy ciekawski-nowych imprez biegowych dowcipny-wystartować w koszulce na lewej stronie dumny- ze swoich kibiców energiczny-na końcówce inteligentny- w rozłożeniu siły obowiązkowy- przestrzegać planu treningowego odpowiedzialny- za nie zgubienie numeru startowego odważny-do wywiadów pełen życia- chwytać bieganie garściami pewny siebie- przed startem pracowity-na każdym treningu punktualny- na starcie skromny- przy odbieraniu medalu spokojny- o swój wynik sympatyczny- dla innych biegaczy szalony-biec dwa maratony w miesiącu szczery- przy wywiadach szczęśliwy- po każdym biegu tolerancyjny- dla wolniejszych uczciwy- szanujący regulamin biegu wdzięczny- organizatorom za ich ciężką prace zakochany- w bieganiu zdecydowany- na 16.PZU Poznań Maraton zdeterminowany- przygotowany na najgorsze zwariowany- zrobić 10 pompek przed metą maratonu :)

GRATULUJEMY!!!