47 okrążeń na stadionie w Gdańsku [GALERIA]

Gdańską odsłonę PKO Biegu Charytatywnego wygrała drużyna MTB - Małe Trójmiasto Biega, która "nabiegała" 47 okrążeń. Każde okrążenie to jeden obiad dla niedożywionych dzieci, który finansuje Fundacja PKO Banku Polskiego.

W sobotę, 19 września, na 12 stadionach w całym kraju rozegrano charytatywny bieg sztafetowy. Hasło biegu to Pomagamy z każdym krokiem . W każdym z biegów wzięło udział 60 5-osobowych drużyn. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu godziny przebiec jak najwięcej okrążeń. W Gdańsku na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego zwycięska drużyna uzyskałam 47 okrążeń. Na drugim miejscu z 45 okrążeniami uplasowała się drużyna Trójmiejskie Morzkulce (45 okrążeń, 18,2 km), a na trzecim drużyna VIP (45 okrążeń, 18 km).

Tak biegła Warszawa:

Zobacz wideo

Osoby, którym nie udało się pobiec w tegorocznym PKO Biegu Charytatywnym, a chciałyby pomóc jeszcze do końca października mają możliwość dodatkowego wsparcia dzieci poprzez przekazanie dobrowolnej wpłaty na konto odpowiednie dla danego miasta. Numery kont Fundacji PKO Banku Polskiego znajdują się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl

Bieganie Zmienia