PKO Bieg Charytatywny - pobiegnijmy razem dla dzieci

PKO Bank Polski zaprasza na ogólnopolski bieg sztafetowy, który pod hasłem ?Pomagamy z każdym krokiem? wystartuje 19 września. Akcja rozegra się równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce. Zarejestruj swoją drużynę i przyłącz się do biegu - każde okrążenie to jeden obiad dla dziecka.

Bieg rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 9.50 - jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce - w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.

- PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, która umożliwi nam przekazanie środków na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci - mówi Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. - Jedno okrążenie to zaledwie 400 metrów. Liczymy, że nie tylko miłośnicy biegania, ale także osoby, którym leży na sercu pomaganie innym, zaangażują się w ten bieg - dodaje Urszula Kontowska.

PKO Bieg Charytatywny

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę i zarejestrować ją na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl . Warto pamiętać, że na każdym stadionie liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób. Opłata startowa dla całej drużyny wynosi min. 25 zł (konto odpowiednie dla danego miasta) i również zostanie przekazana na rzecz dzieci.

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Silesia Marathon, PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni czy Warszawska Triada Biegowa "Zabiegaj o pamięć" (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe "biegnę dla ". Od 2013 r. Bank zorganizował 119 akcji, w których uczestniczyło prawie 40 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,7 mln zł. W 2015 r. odbyły się już 32 takie akcje, zarówno na rzecz dzieci jak i dorosłych, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 490 tys. zł dla najbardziej potrzebujących.

Więcej o programie "PKO Biegajmy razem" można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

WYDARZENIE NA FB: https://www.facebook.com /events/1641211209450025/

Facebook: www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

Instagram: https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.