Zacznij biegać wiosną, sprawdź czego potrzebujesz

Okres wiosenny to idelany moment, żeby zacząć swoją przygodę z bieganiem. Bieganie to sport dla każdego, nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Pogoda coraz bardziej sprzyja do podjęcia aktywności fizycznej na zewnątrz i daje możliwość do obudzenie organizmu z zimowego letargu. Zanim jednak wybierzesz się na swój pierwszy trening, sprawdź czego potrzebujesz.

Buty do biegania

Buty do bieganiaButy do biegania fot.: pinterest fot.: pinterest

Buty do biegania muszą być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Zanim kupisz swoją pierwszą parę wybierz się do specjalistycznego sklepu biegowego, gdzie przy pomocy eksperat dopsujesz do swojej stopy odpowiedni rozmiar. Wybór nie może być przypadkowy, dlatego warto wcześniej zrobić rekonesans. Dla początkującego biegacza najlepszą opcją jest zakup uniwersalnych butów do biegania, tylko trudno niestety takie znaleźć. Przed wyborem konkretnego modelu warto wziąć pod uwagę: teren w jakim będziesz biegać, planowany kilometraż i cel.

Odzież do biegania

Odzież do bieganiaOdzież do biegania fot.: pinterest fot.: pinterest

Odzież do biegania wcale nie musi być droga, warto jednak przy jej zakupie postawić na wybór profesjonalnego sprzętu. Odzież przeznaczona do biegania jest lekka, posiada różnego rodzaju technologię, która odprowadza pot, chroni przed przegrzaniem lub wychłodzeniem. Taki sprzęt ma przede wszystkim być wsparciem i poprawić komfort podczas treningu.

Akcesoria do biegania

Akcesoria do bieganiaAkcesoria do biegania fot.: pinterest fot.: pinterest

Na początku dodatkowe akcesoria do biegania wydają się zbędne, ale z czasem docenisz ich funkcjonalność. W pierszej kolejności warto zainwestować w małą saszetkę, która pozwoli zabrać na trening drobne rzeczy typu: klucze, kartę płatniczą czy chusteczki. Jeśli planujesz dłuższą jednostę, świetnie sprawdzi się pas wyposażony w małe bidony. Zegarek ułatwi realizację konkretnego planu treningowego, zmierzenia odległości czy konkrolę pomiaru tętna. Słuchawki i saszetka na smartfon umili trening Twoją ulubioną playlistą.

Zobacz więcej inspiracji

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.