Praktyczny prezent dla biegacza. Wydasz mniej niż 100 zł

Dostępny wybór akcesoriów do biegania jest bardzo szeroki, a większość z nich nie wymaga nawet specjalnego mierzenia. Nie musi to być prezent drogi i markowy, czasem warto kupić coś co jest po prostu praktyczne. Co bez względu na stopień zaawansowania zawsze przyda się biegaczowi?

Saszetka/ pas na biodra

Saszetki do bieganiaSaszetki do biegania fot.: pinterest fot.: pinterest

Po co?

Saszetka to idealny gadżet dla biegacza, rowerzysty czy osób, które po prostu lubią długie spacery. Idealnie sprawdzi się podczas treningu na zewnątrz, dzięki niej biegacz może zabrać ze sobą: klucze, kartę kredytową, pieniądze, chusteczkę, a nawet telefon. Podczas zawodów czy długich wybiegań spokojnie można do niej schować żele albo batony energetyczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Musi być przede wszystkim wygodna, najlepiej żeby pas był elastyczny i sam dopasowywał się do bioder. Saszetka powinna być zamykana na suwak, tak żeby nic z niej nie wypadło podczas biegu. Jeśli ma ona posłużyć jako przenośnik odtwarzacza do muzyki (np. telefonu), warto sprawdzić czy posiada specjalny otwór na słuchawki. Dobrze, żeby była wodoodporna i posiadała elementy odblaskowe - nie jest to jednak warunek konieczny.

Rękawiczki

Rękawiczki do bieganiaRękawiczki do biegania fot.: pinterest fot.: pinterest

Po co?

Ten element garderoby jest niezbędny zarówno jesienią, zimą jak i wczesną wiosną. Chroni dłonie przed wiatrem i zapobiega utracie ciepła podczas treningu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni rozmiar. Jeśli biegacz korzysta na treningu z telefonu, warto żeby miały specjalny nadruk/nakładkę na palcu wskazującym żeby umożliwiły korzystanie z ekranów dotykowych bez konieczności ich zdjęcia. Dodatkowym atutem będą elementy odblaskowe. Rękawiczki powinny dobrze przylegać do dłoni, zwężane mankiety uniemożliwią dostanie się zimnego powietrza lub śniegu podczas biegu.

Czapka/opaska na głowę

Czapki do bieganiaCzapki do biegania fot.: pinterest fot.: pinterest

Po co?

Czapka chroni przed utratą ciepła, to przez głowę ucieka go aż 40% z naszego organizmu. Zwiększa komfort treningu i zapobiega wychłodzeniu organizmu. Jeśli chodzi o opaskę, to dodatkowo podtrzymuje włosy biegacza podczas treningu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni rozmiar. Czapka czy opaska powinna dobrze przylegać do głowy. Powinna chronić czoło i uszy, ale nie może uciskać - najlepiej żeby była elastyczna. Dobrym rozwiązaniem są wyprofilowane boki na uszy. Materiał, z którego jest wykonana odzież powinny dobrze odprowadzać ciepło. Dla osób z długimi włosami świetnie sprawdzi się specjalny otwór na kucyk. Jeśli czapka ma być funkcjonalna zimą, dobrze żeby od wewnętrznej strony była ocieplana. Atutem będą elementy odblaskowe.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.