Nowe, kolorowe gadżety dla biegaczy. Testujemy sprzęt od halfworn

Biegowe gadżety mają przeróżne funkcje. Jedne są niezbędne w celu poprawiania wyników jak: zegarek i pulsometr. Za innymi zaś kryją się głównie atuty praktyczne, motywacyjne i poprawiające humor. Ekipa halfworn doskonale to rozumie i przysłała nam trzy produkty do jesiennego testowania.

Czapka – ideolo! [DAMIAN]

Od tygodnia biegam w kolorowo-pozytywnie-odjechanych czapach od halfworn. Razem z rękawkami, stanowią komplet bardzo modnych ostatnio atrybutów, dotychczas głównie kojarzonych ze środowiskiem kolarzy i biegaczy ultra. Trend z wypasionym daszkiem w górze, w końcu dotarł do mnie.

Odjechanego gadżetu z zabawnym motywem nie zawahałem się użyć i zabrałem na firmowe zawody w biegu na 5 km. Było chłodno, więc czapę z wybałuszonymi oczami minionka założyłem na chustę, chroniącą głowę przed wychłodzeniem. Materiał był na tyle elastyczny, że z założeniem go na inną warstwę, nie było większych problemów.

Czapki od halfwornCzapki od halfworn Polska Biega

Największą zaletą czapy jest przede wszystkim jej lekkość. Tuż po wyjściu na trening zapomniałem, że mam ją na głowie. Co jakiś czas tylko przypominali mi o tym przechodnie i inni biegacze, których mijałem na trasie. Dyskretne uśmiechy, kciuki w górze, świadczyły o tym, że nowa „stylówka” przyjęła się w okolicy. W dodatku czapa jest bardzo poręczna. Bez większego problemu da się ją schować do kieszeni bluzy, kurtki, czy nawet obficie zapakowanego plecaka.

Trudno się dziwić, że gadżet od halfworn jest coraz bardziej popularny wśród biegaczy górskich. Nie tylko jest ultralekki, ale ze względu na niewielki daszek, można w nim trenować/startować z latarką na czole.

Kolorowe czapki wzbudziły również sporo zainteresowania wśród moich biegowych znajomych. Od jednej z koleżanek dostałem ostatnio taką wiadomość: „Nie będziesz zły, jeśli kupię sobie taką czapę z oczyskami? Lubię sobie jeszcze bardziej dodać uśmiechu podczas biegania. A ta czapka byłaby ideolo!”

Cena: 49-59 zł

Rękawki [NAT]

Słaba ze mnie gadżeciara. Nie mam zbyt wielu „extra” biegowych ubrań, ani sterty akcesoriów. Ale bez jednego gadżetu żyłoby mi się trudno - bez rękawków. To świetne rozwiązanie, kiedy nie wiadomo czy biegać na „krótko” czy na „długo”. I nie raz uratowały mnie na triathlonowych zawodach.

Rękawki zawsze się przydadząRękawki zawsze się przydadzą Polska Biega

Rękawki od halfworn’a to gwarancja wprowadzenia burzy kolorów do biegowej szafy. Niezależnie, jaki kolor się lubi, każdy znajdzie coś dla siebie. Są dość cienkie, wykonane z jednej warstwy lycry, miłe w dotyku i dobrze leżą. A po zdjęciu zmieścimy je praktycznie w każdą kieszeń. Dostępne w rozmiarach M i L.

Kiedy warto mieć je ze sobą? Prawie zawsze. Świetnie sprawdzają się na długich wybieganiach, kiedy nie wiemy czy nie zmieni się pogoda. Dobrze mieć je ze sobą w wietrzne dni oraz podczas wiosennych lub jesiennych startów, kiedy to nie jesteśmy pewni pogody, a nie chcemy się przegrzać, ani wychłodzić. Czasami zakładamy długi rękaw, a po paru kilometrach okazuje się, że jednak jest cieplej niż nam się wydawało. Ale nie za bardzo mamy już co zrobić. Rękawki łatwo ściągnąć/wciągnąć, więc problem rozwiązany.

Rękawki zawsze się przydadząRękawki zawsze się przydadzą Polska Biega

U mnie rękawki dobrze sprawdzają się też na triathlonowych zawodach, kiedy na etapie kolarskim wieje wiatr i nie chcę się wychłodzić po pływaniu. Na bieg mogę zostawić je w strefie zmian. Albo zabrać ze sobą, bo łatwo je zdjąć i schować do praktycznie każdej wielkości kieszeni. Można też zostawić je na nadgarstku i zrobić z nich opaskę do ocierania potu, jeśli jednak zrobi się za ciepło. Zastosowań jest naprawdę sporo. Tyle samo co wersji kolorystycznych.

Cena: 49-59 zł

Plakat

W tym roku Ola i Bartek, założyciele halfworn, dołożyli do swojej oferty między innymi plakat. Ale nie jest to zwykły plakat. Jest elegancki i minimalistyczny: to wizualizacja trasy biegu, jego nazwa, ewentualnie nazwisko i osiągnięty czas. Możemy też wybrać kolor tła. Super pamiątka i widoczna na ścianie motywacja do dalszych treningów!

Plakaty od halfwornPlakaty od halfworn Polska Biega

Do wyboru mamy biegi rozegrane w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Komańczy, Katowicach i Poznaniu.

Czekamy na kolejne miasta lub możliwość zaprojektowania swojej własnej trasy, która przypominać nam będzie o udanym starcie.

Taki plakat to fajna biegowa pamiątka. Miła alternatywa dla wiszących na ścianie numerów startowych lub medali.

Cena: 69 zł

Więcej kolorowych gadżetów (np. nowość - opaski) znajdziecie na halfworn.com lub na profilu halfworn na Facebook'u.