NIKE Air Zoom Structure 19 [TEST BUTÓW DO BIEGANIA]

Na początku 2016 roku doznałem kontuzji kolana, w wyniku której zatraciłem szybkość. Dzięki mozolnym treningom powoli wracałem do formy, ale wiedziałem że potrzebuję obuwia zapewniającego odpowiednią amortyzację. Sprawdziłem Air Zoom Structure 19 od Nike.

Wydaje się, że wszyscy jesteśmy tak samo skonstruowani, ale przyglądając się anatomii biegaczy – różnice widać gołym okiem. Jedni mają skłonność do pronacji, drudzy do supinacji, a jeszcze inni – posiadają stopę neutralną. Dlatego tak ważne jest odpowiednio dopasowane obuwie; lepiej zapobiegać niż leczyć.

NIKE Air Zoom Structure 19NIKE Air Zoom Structure 19 Paweł Wilk

Pudełko z niespodzianką

Nie należę do osób niemogących obejść się bez nowinek, ale nie ukrywam – wyjęcie z opakowania Nike Air Zoom Structure 19 sprawiło mi wielką radość. Moim oczom ukazał się solidnie wykonany but w jaskrawozielonym kolorze. Estetyka pierwsza klasa – pomyślałem. Zastanawiała mnie waga tego modelu, nieznacznie większa niż w Zoom Vomero 10, w których biegałem wcześniej. Czas pokazał, że nie stanowi to problemu, a wręcz przeciwnie - technologia Dynamic Support, zapewnia świetną stabilizację i amortyzacje; dzień po dniu odzyskiwałem dynamikę mimo gramatury, do której nie byłem przyzwyczajony.

NIKE Air Zoom Structure 19NIKE Air Zoom Structure 19 Paweł Wilk

Wygoda: 4/5

Amortyzacja: 5/5

Stabilizacja: 5/5

Wyścig długodystansowca w Nike Air Zoom Structure 19

Z upływem dni, z każdą kolejną próbą, odczuwałem coraz mniejszy dyskomfort spowodowany wspomnianym urazem stawu kolanowego, dostrzegając zarazem, jak szybko - nomen omen – przebiega rekonwalescencja.

NIKE Air Zoom Structure 19NIKE Air Zoom Structure 19 Paweł Wilk

Zaciekle pokonywałem kolejne kilometry odzyskując radość i kondycje. Jestem przekonany, że w dużej mierze zawdzięczam to opisywanemu produktowi. Gdy pod koniec sierpnia zorientowałem się, że poruszam się w czasie popełnionych w przeszłości życiówek – uśmiechom nie było końca. Co ciekawe, Air Zoom Structure 19 sprawdziły się pod kątem startów zarówno na asfalcie, jak i na tartanie.

NIKE Air Zoom Structure 19NIKE Air Zoom Structure 19 Paweł Wilk

We wrześniu, drużyną Sport.pl, wzięliśmy udział w 2. PKO Biegu Charytatywnym odbywający się na terenie AWF-u Warszawa. I choć nasza sztafeta liczyła czterech zamiast pięciu zawodników - wykręciliśmy przyzwoity wynik. Przyjemność z pokonywanych okrążeń liczących czterysta metrów jest nie do opisania. Czułem, jak nogi mnie niosą, mimo że jestem długodystansowcem, a nie sprinterem.

Dynamika: 4+/5

Wentylacja: 3/5

Sztywność: 4/5

But miejski w biegu alpejskim

Kto mnie zna, ten wie, jak bardzo kocham góry, a zwłaszcza Tatry. Moja działalność w skalnej ziemi nie ogranicza się do wspinaczki, to również bieganie. I choć posiadam sprzęt dedykowany aktywności w środowisku granitów i piargów, postanowiłem zweryfikować, jak w tym terenie sprawdzą się Air Zoom Structure 19. Pokonałem dość popularną wśród biegających tatromaniaków trasę na Kasprowy Wierch, przez Myślenickie Turnie, i przekonałem się, że podeszwa tych startówek wykonana jest bardzo dobrze.

Trzymanie stopy: 4/5

Przyczepność: 4/5

TESTER:

Paweł Wilk – biegacz-amator regularnie biorący udział w zawodach organizowanych na terenie Warszawy, przygotowujący się do startu na królewskim dystansie. Zakochany w górach miłośnik sportu. Nad wyraz ceniący piłkę nożną, tenis ziemny, wspinaczkę i jazdę na nartach.

Rekordy życiowe: 5km – 20:46 / 10km – 43:28 / Półmaraton: 1:47

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.