Nie tylko do trekkingu - koszulki do biegania firmy Marmot [TEST]

Firma Marmot jest znana głównie z produkcji odzieży trekkingowej i wspinaczkowej. Koszulki, które otrzymaliśmy - damski model Crystal SS oraz męski - Windridge SS, na pierwszy rzut oka nie różnią się od odzieży produkowanej przez firmy kojarzone wyłącznie z branżą biegową. A jak to wygląda w praktyce?

Pierwsze wrażenie

T-shirty zostały wykonane w 100 proc. z poliestru. Lekkie i miłe w dotyku zapowiadały się obiecująco. Damska koszulka została stworzona z pięknego odcienia zieleni, który zdecydowanie lepiej prezentuje się na żywo niż na zdjęciach. Koszulka z przodu obdarzona jest subtelnymi wzorami. Otwory wentylacyjne umieszczono na dużej powierzchni w okolicy pach, po bokach oraz na plecach.

Koszulki biegowe Marmot - damskie i męskieKoszulki biegowe Marmot - damskie i męskie Polska Biega

Zarówno z przodu jak i z tyłu znajdują się niewielkie odblaski. To ogromny plus, gdyż letnie koszulki nie zawsze są w nie zaopatrzone, a przecież nierzadko w ucieczce przed upałami, biegamy wieczorami.

Koszulki biegowe Marmot - damskie i męskieKoszulki biegowe Marmot - damskie i męskie Polska Biega

Materiał jest stosunkowo elastyczny i nawet po mocnym naciągnięciu nie prześwituje. Szwy - płaskie co sugeruje komfort i niewielkie ryzyko krwawych otarć.

Marmot w praktyce

Damska wersja koszulki Marmot jest tak ładnie skrojona, że w upalne dni zdarzało mi się przyjść w niej do pracy (tak się składa, że w moim miejscu zatrudnienia nie obowiązuje dress code). Ma krótki rękawek, lekkie wcięcie w talii, nie jest zanadto obciskająca.

Z kolei męska ma klasyczny, prosty krój.

Koszulki biegowe Marmot - damskie i męskieKoszulki biegowe Marmot - damskie i męskie Polska Biega

W T-shirtach odbyliśmy kilkanaście treningów, w tym podczas wysokich upałów. Jak się sprawiły? Szwy nie ocierały, materiał bardzo dobrze odprowadzał pot, panele wentylacyjne sprawiały się znakomicie. Dzięki umiarkowanie luźnemu krojowi, koszulki są przewiewne, co sprawdzało się szczególnie podczas bardzo wysokiej temperatury powietrza.

Dodatkowym plusem koszulek, jest ich szybkie schnięcie. Nawet podczas treningów w wysokiej temperaturze powietrza, materiał nie przyklejał się do ciała. Również piorąc koszulki w pralce, już następnego dnia można było suche zdjąć ze sznurka. To potwierdza, że stanowią one również dobrą opcję na wyjazdy.

Koszulki biegowe Marmot - damskie i męskieKoszulki biegowe Marmot - damskie i męskie Polska Biega

Podsumowanie

Koszulki firmy Marmot wykonane są starannie, z wysokiej jakości materiałów. Brakuje w nich jednak choćby niewielkiej kieszonki, w której można byłoby schować klucz czy chusteczkę. Testowane modele nie są ekstremalnie lekkie, nie posiadają kosmicznych technologii, jednak jest to również produkt, który niczym nie odbiega od modeli tworzonych przez producentów specjalizujących się w branży biegowej. Z powodzeniem można je zabrać zarówno na intensywny trening, jak i letnią wycieczkę po górach.

CENA:

Koszulka damska Marmot Crystal SS - 169 PLN

Koszulka męska Marmot Windridge SS - 149 PLN

Nuda w szafie? Nigdy więcej! Zobacz, w czym można biegać w tym sezonie!