Wełna dla sportowców? Skarpetki biegowe [TEST]

Wełna merynosów od lat próbuje wedrzeć się do biegowego światka. I chociaż produkty z niej wykonane kojarzą się raczej z wysoką jakością, to jednak nie przekłada się to na masową sprzedaż. A szkoda, bo wełniana odzież sportowa oferuje naprawdę wiele.

Przede wszystkim wełna doskonale "oddycha", wspiera regulację temperatury organizmu podczas wysiłku fizycznego i co najciekawsze, nie przesiąka tak szybko zapachem. Obecnie z wełny szyje się praktycznie wszystko: od bielizny, czapki, rękawiczki, po bardzo zaawansowane technologicznie bluzy i spodnie. W zależności od zastosowania, można kupić odzież bardzo cienką, przewiewną, jak i bardzo ciepłą, np. na zimowe wyprawy w góry. Kolekcje sportowe są zazwyczaj lżejsze, elastyczniejsze i bardziej oddychające od ich miejskich odpowiedników.

Wełniane skarpetki firmy SmartWool SMARTWOOL - skarpety W's PhD  Run Ultra Light Low CowWełniane skarpetki firmy SmartWool SMARTWOOL - skarpety W's PhD Run Ultra Light Low Cow mat.producenta mat.producenta

Wełniane skarpetki firmy SmartWool [TEST]

Wyglądam skarpetki nie różnią się szczególnie od innych. Wręcz można byłoby o nich powiedzieć, że są skromne. To jednak "wina" koloru. Skarpetki są po prostu białe, oszczędne, bez zbędnych udziwnień.

Po założeniu ich od razu poczułam, że będzie dobrze. Materiał dokładnie otulił stopę, nic się nie zawijało, nie drapało. Szwy są tak płaskie i precyzyjnie wykonane, że prawie nie wyczuwalne pod palcami u rąk, a tym bardziej u stóp. W okolicach podeszwy znajduje się niewielki ściągacz, dzięki czemu skarpetka jeszcze lepiej "przykleja się" do stopy. Splot wełny na wysokości sklepienia stopy jest tak skonstruowany, by lepiej odprowadzać wilgoć.

A co z zapachem? W SmartWool'ach biegałam, gdy temperatura w słońcu sięgała ok. 26 stopni. Po zdjęciu butów skarpetki były prawie suche i...rzeczywiście nie przylgnął do nich przykry zapach (specjalnie wąchałam je jeszcze tuż przed wrzuceniem do pralki :) ).

Podsumowując: skarpetki sportowe firmy SmartWool to bardzo dobry i użyteczny produkt. Dobrze leżą na stopie, nie ocierają, nie odparzają. Bez wahania zabiorę je na maraton.

CENA 74,99 zł

Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł