Bananowa świeżość w kroku [TEST]

Boot Bananas to nowy gadżet na polskim rynku. I to jedna z tych nowości, na które patrzysz i już wiesz, że to jest hit. Bo jak nie polubić odświeżacza do butów w kształcie bananów?

Od razu zaznaczę: odświeżacze tylko wyglądają jak banany. Pachną zupełnie inaczej... ale o tym zaraz, bo to dłuższa historia.

Najważniejsze, że Boot Bananas nie tylko walczą z nieprzyjemnym zapachem, ale także absorbują wilgoć. Są więc stworzone do tego, żeby włożyć je w buty od razu po treningu!

Kto wpadł na ten genialny pomysł? Para Brytyjczyków: Alex - konstruktorka modeli i Phill - instruktor wspinaczki. Pomysł narodził się podczas ich ciągłej walki z odorem unoszącym się znad butów wspinaczkowych Philla. I tak powstały pierwsze Boot Bananas.

Bananowe odświeżacze do butówBananowe odświeżacze do butów Magda Sołtys

Boot Bananas - z czego są zrobione?

Odświeżacze są zrobione z samych naturalnych składników. W bawełnianej "bananowej skórze" znajduje się:

Bambusowy węgiel drzewny - niezwykle chłonny materiał i skuteczny pochłaniacz zapachów. Bambus ma niezliczoną ilość małych dziurek, około czterokrotnie więcej niż zwykły węgiel drzewny, mając tym samym czterokrotnie lepszą absorpcję. Porowata struktura istotnie zwiększa powierzchnię wchłaniania. Dzięki tej porowatości oraz dużej gęstości, węgiel bambusowy świetnie reguluje wilgotność. Jeśli wilgotność środowiska jest duża, to węgiel absorbuje wilgoć, jeśli środowisko jest suche, węgiel uwalnia wodę.

Soda oczyszczona - wodorowęglan sodu. Starożytni Egipcjanie używali go jako mydła, a w dzisiejszych czasach stosowany jest jako środek spulchniający, konserwujący żywotność, jako środek czyszczący i pochłaniacz zapachów.

Zeolit - minerał wulkaniczny. Dzięki doskonałej absorpcji zeolit służy do produkcji ponad 1500 preparatów stosowanych w rolnictwie, weterynarii, medycynie, przemyśle spożywczym i oczyszczania wód. Np. worki z Zeolitem zostały zastosowane do pochłaniania radioaktywnego cezu po katastrofie elektrowni w Fukusimie.

Olejek z drzewa herbacianego - ma przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.Stosuje się go bezpośrednio na skórę, w rozcieńczeniu i jako dodatek do kosmetyków, do prania, a także w aromaterapii. Polecany jest m.in. przy problemach skórnych, przeciwko owadom, do pielęgnacji stóp, do prania jako środek odkażający.

Olejek lawendowy - ma działanie odkażające, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, owadobójcze i pięknie pachnie. Ze wszystkich olejków eterycznych, to właśnie lawendowy ma najbardziej wszechstronne zastosowanie! A jako jeden z dwóch olejków (razem z olejkiem z drzewa herbacianego), może być stosowany bezpośrednio na skórę.

Olejek cytrynowy - działa bakteriobójczo, ma intensywny i świeży zapach.

Czy to działa?

Zdecydowanie tak. Boot Bananas eliminują specyficzny zapach przepoconych butów i pochłaniają wilgoć w nich zalegającą. Można natomiast dyskutować czy zapach samych Boot Bananas jest piękny.. Na pewno jest bardzo intensywny i... skuteczny. Producenci piszą na ulotce "Wypróbuj Boot Bananas - a Twoje buty będą Ci wdzięczne!". Domownicy na pewno!

Cena: 69 zł

Dostępne na http://bootbananas.pl/

Nike, adidas, New Balance, ASICS, Brooks, Merrell, Mizuno... [WIELKI TEST BUTÓW - WIOSNA 2016]