Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - Frommhold najlepszy w historycznych zawodach

Pierwszy w Polsce triathlon spod znaku IRONMAN za nami! Dwa tysiące zawodników wystartowało na dystansie połowy IRONMANA, na którą składa się 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i półmaraton. Najlepszy okazał się Nils Frommhold z Niemiec z czasem 3 godziny i 54 minuty. W wyścigu wzięła też udział drużyna Sport.pl i Polska Biega - i dała radę!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Gratulujemy zwycięzcy całych zawodów Nilsowi Frommholdowi, gratulujemy finiszerom, gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia!

Pozdrawia drużyna Sport.pl i Polska Biega!

ekek ŁW IRONMAN

Na zdjęciu od lewej: Bartosz Hojka, Magda Sołtys, Dominik Sroka, Natalia Jędrzejczyk, Janek Sołtys, Radosław Leniarski, Piotr Korpak, Bartosz Goławski, Kasia Pastuszek, Wojtek Fusek i Paweł Wilkowicz.

14:40 - Najszybszy w naszej drużynie był Piotr Korpak - 5 godzin 10 minut. Ogień!

kdsfkkdsfk IRONMAN IRONMAN

14:30 - Limit czasu na ukończenie zawodów to 8 godzin. Na trasie wciąż jest kilkuset walczących zawodników, trzymamy za nich kciuki!

13:53 - Coraz więcej członków naszej ekipy już na mecie. Na pierwszym zdjęciu Magda Sołtys, poniżej Natalia Jędrzejczyk i Janek Sołtys. Brawo!

iojioj IRONMAN IRONMAN

sdfssdfs IRONMAN IRONMAN

13:41 - Mam jeszcze jedno okrążenie niestety - rzucił prezes Agory (na zdjęciu pierwszy z prawej). Kilkadziesiąt metrów za nim biegnie Wilkowicz. - Też mam jeszcze jedno. Trochę słabo, wszystko przez zawalone pływanie... Chciał jeszcze coś skomentować, ale już go nie słyszeliśmy...

gggg IRONMAN IRONMAN

13:30 - Magda Sołtys, szefowa Polska Biega, na ostatnim okrążeniu biegania. Bardzo zmęczona, ale do zdjęcia się oczywiście uśmiecha!

oiooio IRONMAN IRONMAN

13:25 - Jest naprawdę gorąco, zawodnicy pewnie teraz tęsknią za pływaniem...

gedggedg IRONMAN IRONMAN

13:14 - Dopiero drugie kółko - powiedział Radek Leniarski. A więc przed nim jeszcze jakieś 10 km biegu. A teraz pogoda nie jest już przyjemna. Rano było chłodno, idealnie, teraz robi się coraz goręcej. Walczą!

sfssfs IRONMAN IRONMAN

13:10 - #$$%^&, ale stabilnie - cytat z Bartka. No cóż, po blisko 5 godzinach na trasie można go zrozumieć...

gogo IRONMAN IRONMAN

13:01 - Jest dobrze, najlepsze zostawiłem na koniec - powiedział Paweł Wilkowicz. Wygląda, jakby miał jeszcze trochę sił :D

fsfsfsfs IRONMAN IRONMAN

12:56 - W środku (tęczowy strój, uśmiechnięta) Natalia - organizatorka drużyny Sport.pl i Polska Biega.

dfgdfg IRONMAN IRONMAN

12:50 - Tutaj Magda Sołtys (z prawej), szefowej serwisu Polska Biega. Ale ciśnie! Teraz jest już na trasie biegowej.

gtgt IRONMAN IRONMAN

12:40 - Jest najlepsza z Polek! Paulina Kotfica na mecie, zajęła drugie miejsce!

okok IRONMAN IRONMAN

12:36 - Oto premie finansowe dla najlepszych zawodników i zawodniczek:

1. 5000 USD

2. 2750 USD

3. 1750 USD

4. 1000 USD

5. 750 USD

12:30 - Jak wielkim zainteresowaniem cieszył się IRONMAN w Gdyni? Po zaledwie 3 godzinach od uruchomienia zapisów sprzedanych zostało 1500 pakietów startowych na główny wyścig IRONMAN 70.3. Limit uczestników - 2000 - został osiągnięty w 78 godzin. To najszybciej sprzedana impreza triathlonowa w Polsce i trzeci najszybciej sprzedający się IRONMAN w Europie.

12:26 - Jest najlepsza z kobiet! Diana Riesler!

dianadiana IRONMAN IRONMAN

12:21 - Najlepsi zawodnicy drużyny Sport.pl i Polska Biega - Piotr Korpak i Janek Sołtys - celują w czas około 5:00 - 5:10. Tak wyglądał Janek po wyjściu z wody:

janjan IRONMAN IRONMAN

12:18 - A nasza drużyna walczy! Tutaj na trasie rowerowej Bartosz Hojka (po lewej):

jdksjjdksj DB DB

12:08 - Zobaczcie, jaki to wysiłek. Miłosz padł za metą. Na szczęście chwilę później się podniósł. Brawo za walkę i trzecie miejsce!

kjskjs IRONMAN IRONMAN

12:05 - Na trzecim miejscu Polak! Miłosz Sowiński - dał z siebie wszystko!

kljklj IRONMAN IRONMAN

12:00 - Na drugim miejscu Ukrainiec Anthon Blokhin! Zmieścił się w 4 godziny.

bloblo IRONMAN IRONMAN

11:56 - Nils Frommhold z Niemiec na mecie! W 3 godziny i 54 minuty pokonał 1,9 km pływania, 90 km na rowerze i półmaraton! Człowiek z Żelaza! Ogłuszający doping na trybunach, niesamowita atmosfera, dobrze, że mogą to państwo zobaczyć:

nilssnilss IRONMAN IRONMAN

11:49 - Ostatnie metry do mety!

jskfjsfjskfjsf IRONMAN IRONMAN

11:40 - A w drużynie Sport.pl dużo znanych twarzy! Paweł Wilkowicz, Radosław Leniarski, prezes Agory Bartosz Hojka, Wojeciech Fusek czy szefowa serwisu Polska Biega Magda Sołtys. Więcej o nich, ich treningu, planach, celach na te zawody znajdziesz tutaj:

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/1,146067,18514414,sluzbowo-na-triathlon.html

11:37 - Nils Frommhold niezagrożenie zmierza po zwycięstwo. 1,9 km przepłynął w około 25 minut, w 2:10 minut przejechał 90 km na rowerze, teraz jest na trasie półmaratonu. Zawody powinien skończyć w około 3 godziny i 50 minut, co jest wynikiem rewelacyjnym!

11:35 - Triathlon to niesamowite zawody, jedne z nielicznych na świecie, gdzie amatorzy mogą startować obok topowych zawodników na świecie (a w Gdyni jest ich wielu, gdyż można tutaj wygrać kwalifikacje na Mistrzostwa Świata). W ten wyjątkowy dzień dla polskiego triathlonu Sport.pl i Polska Biega wystawiły także swoją drużynę. Oto ona!

ekipaekipa ŁW ŁW

11:30 - W Gdyni trwa pierwszy w historii IRONMAN w Polsce. O 8:00 na trasę ruszyli zawodnicy PRO, najlepszy z nich na mecie powinien zameldować się przed godziną 12. W tej chwili na prowadzeniu jest Nils Frommhold z Niemiec, który ma już bezpieczną przewagę.

nmilnmil IRONMAN IRONMAN

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.