Orlen Warsaw Marathon. Zwycięstwo Kasaye i Jerotich

Zwycięzcą w kategorii panów został Etiopczyk Sisay Kasaye (2:09:02), a wśród pań Kenijka Milka Jerotich (02:28:23). Podczas biegu kontuzji doznał rekordzista Polski Henryk Szost.

U panów tuż za Etiopczykiem uplasowali się Elias Kemboi z Kenii i Jaouad Gharib z Maroka. Najlepszy z Polaków, Arkadiusz Gardzielewski, zajął ósme miejsce, tracąc do zwycięzcy 4 minuty i 41 sekund.

Wyniki mężczyzn:

U pań tuż za Kenijką Jerotich uplasowały się Maryna Damantsewicz z Białorusi i Polka Olga Kalendarowa-Ochal (6 minut i 2 sekundy straty).

Wyniki kobiet:

Biegu nie ukończył rekordzista Polski Henryk Szost, który po przebiegnięciu 30 kilometrów zrezygnował z dalszej rywalizacji. - Po połówce noga zaczęła mnie boleć, a po 30 kilometrach już nie mogłem sobie poradzić. Nie jestem zawodnikiem kontuzjogennym, ale może po poprzednim, mocnym sezonie się nie zregenerowałem. Trochę szarpania było, ale gdyby nie ta noga, byłbym w czołówce... - tłumaczył po zakończeniu biegu Henryk Szost.