Orlen Warsaw Marathon - utrudnienia w ruchu w niedzielę. Zamiast stać w korku - przyjdź kibicować

Już w niedzielę ulicami Warszawy pobiegną tysiące ludzi. O 9:30 wystartują z Wybrzeża Szczecińskiego maratończycy, 10 minut po nich ruszą biegacze, którzy zmierzą się z dystansem 10 km. Wielka uliczna impreza w stolicy to mnóstwo emocji ale i zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu. Zobacz którędy pobiegną biegacze, gdzie możesz trafić na utrudnienia, a gdzie przyjść pokibicować.

- Nawet jeśli nie miałeś wcześniej planów, by kibicować uczestnikom biegów, dołącz do nas. Pojawimy się na Orlen Marathonie w Warszawie. Uczcijmy pamięć ofiar z Bostonu minutą ciszy, a potem dopingujmy, ile się da - apeluje Małgorzata Smolińska, koordynatorka akcji Polska Biega po wydarzeniach w Bostonie.

W niedzielę po raz kolejny ulice miasta zostaną zamknięte dla maratończyków i biegaczy, którzy pokonają dystans 10 km. Niektórzy będą się denerwować z powodu zamkniętych ulic, inni staną przy trasie maratonu, będą bić brawo, krzyczeć i zagrzewać do boju. Orlen Warsaw Marathon odbywający się w tym roku po raz pierwszy będzie wielkim biegowym wydarzeniem. Piękna trasa, poprowadzona przez centrum miasta, Most Świętokrzyski, Starówkę, dochodząca aż na Ursynów to ogromna pętla o długości 42,195 km. W sobotę odbędzie się bieg charytatywny na dystansie 3,3 km, w którym udział jest bezpłatny. PKN Orlen przekaże pieniądze na cele charytatywne za każdą osobę, która weźmie w nim udział. Na starcie biegu na 10 km staną między innymi Adam Małysz i Justyna Kowalczyk. Gwiazdą maratonu będzie rekordzista Polski - Henryk Szost.

21 kwietnia od godziny 9 do 15:30 będą utrudnienia w ruchu. Warto sprawdzić warianty objazdów i zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Trasa biegu na 10 km, który odbędzie się 21 kwietnia przy okazji Warsaw Orlen MarathonTrasa biegu na 10 km, który odbędzie się 21 kwietnia przy okazji Warsaw Orlen Marathon Materiały prasowe Warsaw Orlen Marathon Materiały prasowe Warsaw Orlen Marathon - Bieg na 10 km

Godziny zamknięć poszczególnych ulic w Warszawie w dniu maratonu: - ul. Wybrzeże Szczecińskie

Obie jezdnie zamknięte w godz. 7.30-11.35, dodatkowo wschodnia jezdnia zamknięta do godz. 15.30. (Ewentualnie jeden pas ruchu wschodniej jezdni, -od zjazdu z Mostu Poniatowskiego do ulicy wzdłuż Stadionu, wzdłuż Mostu Poniatowskiego zamknięty w godz. 7.30-15.30).

- ul. Wał Miedzeszyński Nieprzejezdny w obu kierunkach; w godz. 7.30-11.30. Kierunek na północ zwężony do jednego pasa na wysokości mostu Poniatowskiego w godz. 11.30-15.45; uwaga - brak skrętu z Wału na most Poniatowskiego, (aby wjechać na Saską Kępę należy skręcić w ul. Wersalską lub ul. Zwycięzców).

- most Świętokrzyski Wyłączony z ruchu w obu kierunkach w godz. 9.15-11.30 (brak możliwości zakrętu w prawo z Mostu na Wybrzeże Szczecińskie).

- Wisłostrada Kierunek na Żoliborz, Gdańsk: przejezdny przez cały czas, kierunek na Wilanów - wyłączony z ruchu na odcinku ul. Wenedów - Trasa Siekierkowska, ( Wybrzeże Gdańskie od ul. Wenedów, Wybrzeże Kościuszkowskie, Czerniakowska aż do wysokości ul. Witosa) godz. 9.10 - 11:45 , ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- ul. Sobieskiego Od Skrzyżowania z ul. Sikorskiego i ul. Witosa w kierunku Centrum (wschodnia jezdnia) - jezdnia zamknięta aż do wysokości skrzyżowania z Aleją Wilanowską w godz. 10.10-12.25. Jezdnia w kierunku Wilanowa (jezdnia zachodnia) cały czas przejezdna. Ruch będzie systematycznie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- al. Wilanowska Jezdnia północna, na odcinku między ul. Sobieskiego i ul. Wiertniczą/Przyczółkową zamknięta w kierunku Wilanowa godz. 10.15-12.45.

- ul. Przyczółkowa Jeden pas ruchu (prawy) na odcinku 50 metrów do skrzyżowania z ulicą Klimczoka.

- odcinek ul. Gąski, ul. Podgrzybków, ul. Rzekotki, ul. Nowoursynowska, ul. Relaksowa Zamknięty w godzinach 10.40-13.40. Ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- ul. Rosoła Zachodni pas jezdni na odcinku od ul. Wązowniczej do ul. Ciszewskiego. Zamknięta od godz. 10.56 do ok. 14.15. Oczywiście, systematycznie ruch będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- al. KEN Kierunek na południe - przejezdny cały dzień. Kierunek na północ od skrzyżowania z ul. Ciszewskiego do ul. Rolnej - zamknięty w godz. 11.00-14.25.

- ul. Rolna Zamknięta w kierunku al. Wilanowskiej (biegniemy wschodnią jezdnią) godz. 11.05-14.30; otwarta w kierunku ul. Wałbrzyskiej na odcinku Wilanowska-Wałbrzyska; Al. Wilanowska (między ul. Rolną a ul. Puławską) wyłączona z ruchu w godz. 10.00-13.00 (dojazd do ul. Rolnej od strony ul. Puławskiej przejezdny przez cały czas).

- ul. Puławska Bieg jezdnią wschodnią- wyłączona z ruchu w godz. 11.10-14.50. Systematycznie ruch będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika. Jezdnia zachodnia przejezdna cały czas.

- al. Ujazdowskie Wschodnia jezdnia zamknięta w godz. 11.20-15.15.

- Plac Trzech Krzyży/Nowy Świat Na odcinku do Ronda de Gaulle'a. Przejazd w kierunku do Ronda de Gaulle'a zamknięty w godz. 11.25-15.25. Przejazd od Ronda de Gaulle'a do Placu Trzech Krzyży i dalej do ul. Mokotowskiej - przez cały czas.

- Most Poniatowskiego Bieg wschodnią jezdnią Mostu Poniatowskiego w stronę Pragi, od Ronda de Gaullea do zjazdu na Wał Miedzeszyński zamknięty w godz. 11.15-15.40.

Więcej informacji o biegu znajdziesz na sport.pl/orlenwarsawmarathon