Trening dla Ukrainy. Przed Biegiem na Majdan

Zapraszamy na wspólne bieganie dla Ukrainy! Już w niedzielę, 16 listopada na warszawskiej Agrykoli. Będzie można potrenować z uczestnikami akcji "Biegiem na majdan", będziemy zbierać pieniądze na ukraińskie ofiary wojny, będziemy słuchać ukraińskich pieśni, będziemy częstować gorącym makaronem, rozdawać koszulki BnM. Przybiegajcie!

Zapraszamy 16 listopada (niedziela) od 12:00 do 14:00 na warszawski Stadion Agrykoli (Myśliwiecka 9). "Trening dla Ukrainy" będzie spotkaniem wszystkich, którzy chcą zamanifestować, że pamiętamy o wolnościowym zrywie Ukraińców, że popieramy ich europejskie i wolnościowe aspiracje. Będzie też można po prostu sobie pobiegać z uczestnikami i uczestniczkami dziennikarskiej sztafety "Biegiem na Majdan" , która 18 listopada o świcie z wyruszy Warszawy. Do Kijowa dotrze 21 listopada w pierwszą rocznicę Euromajdanu i 10. Pomarańczowej Rewolucji, żeby wziąć udział we wspólnym ma rszobiegu wolności z mieszkańcami i mieszkankami stolicy Ukrainy.

"Trening dla Ukrainy" ma być zatem zarazem wyjątkowym spotkaniem biegających warszawiaków i warszawianek i aktem solidarności z Ukrainą. Stanowczym stwierdzeniem że "inter arma musae NON silent", że sztuka (także - sztuka biegania) nie powinna zamilknąć, gdy Ukraina walczy o swoją wolność. Będzie można wpłacić datek do puszki Polskiej Akcji Humanitarnej dla ukraińskich ofiar wojny.

Dodatkowym "dopingiem" będą tradycyjne ukraińskie pieśni w pięknym wykonaniu ukraińskiego chóru kobiet oraz Maniuchy Bikont. Zaprosimy też wszystkich na darmowe Pasta Party: makaron penne z trzema rodzajami sosów od Barilli, za darmo, a jeśli ktoś zechce, za "co łaska" dla Ukrainy.

Będziemy też rozdawać profesjonalne koszulki i kamizelki odblaskowe z logiem Biegu na Majdan

Osoby biegające zapraszamy w strojach sportowych - zrobicie sobie parę kółek z drużyną "Biegiem na Majdan", w której są m.in. Piotr Kraśko (Wiadomości TVP), Kamil Dąbrowa (radiowa Jedynka), Konrad Piasecki (RMF FM i TVN 24), Beata Sadowska, Włodzimierz Nowak (szef "Dużego Formatu"), Przemysław Iwańczyk (Polsat, TOK FM), Piotr Pacewicz i Wojtek Staszewski (twórcy akcji "Polska biega") i wielu innych z TVN, TVP Info, Polsatu, "Polityki", "Newsweeka" i "Wyborczej", a ponadto multimedalista olimpijski Robert Korzeniowski, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, słynny pisarz słowacki Milan Simecka i grupa działaczy pozarządowych, w tym Mirosław Bieniecki, słynny organizator "Biegu Rzeźnika". 

"Trening" i całą akcję "Biegiem na Majdan" organizuje Fundusz Mediów. Partnerem strategicznym jest PZU, a partnerami wspierającymi "Poradnik Handlowca" i Kulczyk Investments.

Więcej na: polskabiega.pl i FB/Trening dla Ukrainy .

Partnerem strategicznym akcji jest:

Logo PZU ZdrowieLogo PZU Zdrowie PZU