Książka "Z biegiem marzeń", czyli z kanapowca na sportowca [konkurs]

Pamiętacie swoje biegowe początki? Co odpowiadacie znajomym, gdy pytają jak zacząć? A może macie znajomych, którzy bardzo potrzebują motywacji i wsparcia, ale nie wiedzą jak zacząć i nie wierzą w swoje możliwości?

Czasami próbuję zachęcić znajomych do biegania. Szczególnie tych, którzy naprawdę powinni zmienić swój dotychczasowy styl życia. Namawiam ich na wspólny trening, obiecując, że będzie bardzo spokojnie. I słyszę wtedy: "Ale gdzie mi do ciebie! Nie mam szans przy tobie! Nie dam rady! Jesteś leciutka. A poza tym, jesteś jakimś cyborgiem. Przecież przebiegłaś 100 kilometrów!"

Tak, to prawda. Ale pamiętam czasy, gdy po przebiegnięciu dziesięciu kilometrów, leżałam na kanapie do końca dnia, nie mogąc ruszyć, ani ręką, ani nogą. I pamiętam swoje pierwsze dwadzieścia kilometrów. Gdy skończyłam, ledwo dowlokłam się do domu.

To wszystko da się wybiegać. Trzeba tylko chcieć. A jeśli słyszycie "Taaa, łatwo powiedzieć", mam dla Was rozwiązanie: książka Janusza Przytockiego Z biegiem marzeń.

Janusz PrzytockiJanusz Przytocki [prywatne archiwum autora]

Janusz Przytocki to maratończyk i ultramaratończyk. Ukończył, między innymi, maraton w Bostonie, Nowym Jorku, Berlinie, Wiedniu, Supermaraton Kalisia czy Super Trail. Ale zanim tego wszystkiego dokonał, wolny czas spędzał na kanapie i miał sporą nadwagę.

Wbrew pozorom, Z biegiem marzeń nie jest książką poradnikową. Jest przygodową powieścią, ze sportem w tle. Opowiada o Tomaszu, typowym kanapowcu, ze sporą nadwagą, który pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie. Śledzimy kolejne etapy jego przemiany, dzięki której jest w stanie wystartować w 240-kilometrowym Biegu 7 Szczytów na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich. To "beletrystyczny przewodnik", którego fabuła prowadzi nas, krok po kroku, jak z otyłego i przy tym, nieszczęśliwego wielbiciela coli i śmieciowego jedzenia, stać się szczupłym, pełnym życia, szczęśliwym utrasem.

Tomasz jest postacią fikcyjną, ale wiele jego cech i sytuacji w jakich się znalazł, inspirowana jest życiem autora i ludzi, których spotkał na swojej drodze.

Mimo że, to fikcyjna opowieść, znajdziecie tam mnóstwo przydatnych porad, dotyczących diety, treningu, czy chociażby ubioru na trening biegowy. Znacie zasadę "Plus 10 stopni"? Jeśli nie, znajdziecie ją w książce.

Jeśli macie znajomych, których chcecie ruszyć z kanapy, ale nie wiecie jak to zrobić, polećcie im tę książkę. Co więcej, mamy dla was trzy egzemplarze do podarowania takiemu właśnie kanapowcowi.

Napiszcie nam, komu spośród swoich znajomych, chcielibyście ofiarować taką książkę. Opiszcie nam w kilku zdaniach tę osobę. Wybierzemy trzy najciekawsze opisy i wyślemy wam książką, by podarować właśnie tej osobie.

  • Wasze opisy prosimy wysyłać na adres: polskabiega@agora.pl
  • W temacie maila prosimy koniecznie napisać "Z biegiem marzeń"
  • Na wasze odpowiedzi czekamy do 23 lipca.

                          

Janusz PrzytockiJanusz Przytocki [prywatne archiwum autora]